Infobanka

Akademie ČTK - mediální školicí centrum

Mediální školicí centrum


Kurzy

Jak komunikovat s novináři

Jednodenní kurz je určen pracovníkům tiskových a marketingových oddělení, kteří se práci s médii věnují na plný úvazek, i těm, kdo ve své profesi občas přicházejí do kontaktu s tiskem. Je vhodný například i pro řídící pracovníky, kteří kromě své hlavní pracovní náplně přebírají odpovědnost za komunikaci s tiskovými agenturami a dalšími médii.

Kurz psaní pro web

Celodenní seminář je zaměřen na osvojení specifických dovedností, které potřebuje každý autor píšící pro web. Vysvětlí, jak se lidé na internetu chovají, co a jakým způsobem čtou a jaké to klade nároky na vlastnosti dobrého internetového textu.

Krizová komunikace

Žádná organizace na světě není imunní vůči krizovým situacím. Čas od času je nutné odvracet útok konkurence, vysvětlovat kontroverzní krok, objasňovat nepřesnosti v médiích nebo řešit havárii ve výrobním provozu. Ne každá krize ale musí skončit katastrofou. Záleží na kvalitě manažerských rozhodnutí a schopnosti tlumočit je médiím a veřejnosti. Právě komunikační dovednosti a strategie v krizi jsou tématem kurzu.

Mediální gramotnost

Interaktivní workshop Akademie ČTK o mediální gramotnosti se zabývá otázkou, zda média prezentují věrný obraz reality. Studentům mimo jiné na konkrétních příkladech přiblíží, kdo, co a jak ovlivňuje média.

Individuální kurz na míru

Kurz sestavený na míru Vašim potřebám. Sami si určíte jeho obsah a lektoři se budou věnovat pouze Vám.

Kurzy pro firmy

Kurz sestavený na míru potřebám Vaší firmy. Přizpůsobíme obsah i délku semináře. Naši lektoři přijedou k Vám.

Člověk před mikrofonem a kamerou

Workshop je určen všem zájemcům, u nichž se předpokládá, že ve své profesi budou vystupovat před kamerou. Pod vedením zkušených lektorů se seznámí s elementárními zásadami chování před kamerou a ověří si své schopnosti v televizním studiu.

Čeština ve veřejném styku

Pro každého, kdo se živí psaním, je čeština hlavním výrobním nástrojem, který je nutné si důkladně osvojit. Nejenom proto, aby to čtenář ocenil, ale především proto, aby přesně pochopil smysl autorova sdělení.

Základy fotožurnalistiky s Michalem Doležalem

Workshop je určen všem, kdo chtějí proniknout do základů fotožurnalistiky a vyzkoušet si získané poznatky v praxi. Mohou to být jak zájemci o studium obrazového zpravodajství, tak i absolventi fakult. Užitečný je i pro ty, kdo pracují s médii a chtějí lépe porozumět práci fotoreportérů. V neposlední řadě je vhodný také pro toho, kdo vykonává jinou profesi, ale chtěl by se sám stát fotoreportérem.

Korporátní komunikace a media relations

Interaktivní seminář je určen všem profesionálům oboru public relations a komunikace, kteří odpovídají za strategii komunikace korporace i jednotlivých produktových značek, a to především s důrazem na media relations. Kurz přináší komplexní pohled na nastavení komunikační strategie, nastavení cílů a definování cílových skupin.

Jak psát a mluvit

Jednodenní seminář, navazující na kurz Práce novinářů s informačními zdroji, je zaměřený na praktická cvičení. Dopolední část workshopu je věnována práci s textem. Účastníci si sami vyzkoušejí, jak z tiskových zpráv píšou zprávy novináři.

Souboj s titulkem: Jak nezabít zprávu

Titulek je král. Je to první a někdy i jediný dojem, který na čtenáře nebo klienta uděláte. Je to z vašeho textu to nejdůležitější. 

Kurz žurnalistiky

Kurz trvá jeden den a je určen všem, kdo chtějí proniknout do základů žurnalistiky a vyzkoušet si získané poznatky v praxi. Mohou to být jak zájemci o studium novinařiny, tak i absolventi fakult. Užitečný je i pro ty, kdo pracují s médii a chtějí lépe porozumět práci novinářů. V neposlední řadě je vhodný také pro toho, kdo vykonává jinou profesi, ale chtěl by sám se stát novinářem.

Umění interview

Jednodenní kurz je určen všem, kteří chtějí poznat, jak postupovat při rozhovoru pro média. Jaké to má úskalí, jak se ptát, jak reagovat, čemu se vyhnout a jak se dokonale připravit tak, aby vás nic nemohlo překvapit. K dělání rozhovoru se může dostat prakticky každý, ale ne každý pak situaci zvládne. Kurz vás naučí, jak na to.

Kurz tvůrčího psaní

Chcete dobře blogovat? Napsat přehlednou firemní analýzu? Zvládnout čtivě článek do novin? Vymýšlet povídky? Přeložit šéfům přehlednou pracovní zprávu? Na to vše je Kurz tvůrčího psaní se spisovatelkou a publicistkou Danou Emingerovou, žákyní slavného autora Arnošta Lustiga.

Jak natočit a publikovat video

Den s kamerou v ruce. Prakticky orientovaný workshop se zaměřuje na začínající uživatele videokamer a dalších záznamových zařízení, kteří mají ambice pustit se do "něčeho většího".

Praktická cvičení z českého jazyka

Seminář je určen každému, kdo ve své profesi potřebuje mít jasno v tom, jak čeština funguje, jaké jsou její zákonitosti, jak se vyjadřovat přesně a jasně. Je ale určen i tomu, koho naše mateřština prostě baví a chce hlouběji pronikat do jejích tajů.

Obrazová média a PR

Co potřebují obrazová média od PR a jakých chyb se PR ve vztahu k obrazovým médiím nejčastěji dopouštějí.

Mediální propagace kultury a umění

Většina kulturních organizací přirozeně usiluje o publicitu ve zpravodajství. Je bezplatná – a při tom k nezaplacení. Značná část tohoto úsilí ale přichází vniveč. Důvodem bývá malá znalost mediálních rutin, ignorování formálních náležitostí, používání otřepaných frází, odborného stylu či umělecké hantýrky, případně neschopnost předestřít téma takovým způsobem, aby média zaujalo. Absolventi kurzu se naučí uvažovat o kulturních tématech jako novináři, oprostí se od klišé, na příkladech se naučí psát tiskové zprávy a pořádat tiskové konference s kulturní tematikou. Přesvědčíme vás, že umění nemusí být ve zpravodajství popelkou.

Jak se zbavit strachu z prezentování

Už je to tady. Zase nějaká prezentace. Svíravý pocit v žaludku střídají obavy z programu PowerPoint. Prezentace ale není PowerPoint. Prezentace je příběh, který vyprávím posluchačům. Příběh, který posluchači společně s vámi tvoří. Pokud si lámete hlavu s tím, jak prezentaci vytvořit, jak se zbavit nervozity a jak prezentovat nejenom bez obav, ale s nadšením, pak je kurz určen právě vám.

Kreativní fotografie s Romanem Vondroušem

Všem, kdo mají zájem hlouběji proniknout do světa výtvarné fotografie a nespokojí se s pouhým všedním záznamem reality, je určen jednodenní workshop s předním českým fotoreportérem a nositelem mnoha prestižních ocenění Romanem Vondroušem. Kurz je určen zejména těm, kdo chtějí skrz hledáček fotoaparátu kreativně vidět své okolí - amatérským příznivcům fotografie, zájemcům o studium na uměleckých a fotografických školách a mnoha dalším.

Akademie ČTK - kontakt

Opletalova 5-7
110 00  Praha 1
tel. +420 222 098 201
email: akademie@ctk.cz

Termíny kurzů