Infobanka

Česká tisková kancelář - ČTKNovinky

Předsedou Rady ČTK bude od 8. listopadu Ondřej Šefčík

20.10.2011

Praha 20. října (ČTK) - Novým předsedou Rady České tiskové kanceláře bude Ondřej Šefčík (37). Současnou předsedkyni Pavlu Valčákovou, které 7. listopadu vyprší mandát, v čele Rady ČTK vystřídá 8. listopadu. O změně dnes informovala Rada ČTK. Šefčík pracuje jako vedoucí Ústavu jazykovědy a baltistiky Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Rada ČTK ze zákona dohlíží na plnění poslání ČTK, kterým je poskytování objektivních a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů. Sedmičlenná rada tak třeba rozhoduje o stížnostech týkajících se činnosti tiskové kanceláře, jmenuje a odvolává jejího generálního ředitele, schvaluje rozpočet a závěrečný účet agentury. Členové rady jsou voleni sněmovnou na dobu pěti let, a to maximálně na dvě po sobě jdoucí období. Po odchodu Valčákové budou tři místa členů Rady ČTK neobsazena.

ČTK byla založena v roce 1918 jako státní tisková agentura, od roku 1993 je veřejnoprávní institucí majetkově i hospodářsky oddělenou od státu. V současnosti je ČTK multimediální agenturou, která poskytuje denně na 600 textových informací, 300 fotografií, 30 audionahrávek, šest videí a pět grafů. Roční obrat agentury, která má zhruba 300 zaměstnanců, je 320 milionů korun. Zpravodajství dodává více než 550 klientům v Česku i v zahraničí. Jsou mezi nimi nejen média, ale i firmy a státní a veřejné instituce.

Fotografie Ondřeje Ševčíka ve Fotobance ČTK

Další novinky

Newsletter ČTK