Infobanka

Česká tisková kancelář - ČTKDokumentační databáze


                Dokumentační databáze

Informace o zemích světa. Politické, ekonomické, historické a geografické údaje. Životopisy významných osobností z různých oborů lidské činnosti, významná výročí, sportovní databáze. Přehlednost, průběžná aktualizace.

Denně aktualizované informace a dokumenty, přehledně uspořádané do tematických souborů. Členění dokumentačních souborů do podrobnějších rubrik. Historické údaje z různých oborů a o různých osobnostech. Přehledně uspořádaná fakta o důležitých světových událostech a biografie významných osobností včetně zajímavostí. Výročí z různých oborů.

Zdroj pro tvorbu dokumentačních databází: aktuální i archivní zpravodajství ČTK, zpravodajství světových a důležitých národních tiskových agentur, monitoring nejdůležitějších světových i domácích médií, soustavné sledování tištěných i webových encyklopedií, pravidelných oborových či regionálních publikací a faktografických knih.

Mám zájem o vyzkoušení

Dokumentační databáze ČTK

Biografie

životopisné údaje o významných lidech v ČR i ve světě, osobnosti ze sportu, vědy, ekonomiky.
u politických osobností politický profil, přehled zahraničních návštěv.

Česká republika

Údaje o České republice, průběžně doplňované o nové dokumenty, rubriky. Podrobnosti o politických stranách v Čr, shrnutí významných událostí za uplynulý rok, charakteristiky institucí s celostátní působností, sledování celostátních makroekonomických ukazatelů (mzdy, daně, ceny benzínu atp.), chronologie významných kauz, statistiky.

Fakta o EU

Údaje o evropských institucích a událostech, charakteristiky programů, smluv, vývoj vztahů s kandidátskými zeměmi, s USA, Ruskem, slovníková hesla nejdůležitějších evropských pojmů.

Fotbal - liga, fotbal - reprezentace

Podrobné údaje o českých i zahraničních týmech, klubech, svazech. Graficky dresy a znaky klubů. Nejvyšší výhry a porážky, jména hlavních funkcionářů, statistika utkání i gólů. Soupiska se širším kádrem každého ze všech evropských a několika desítek mimoevropských reprezentačních týmů, zápasy všech týmů. Přehled reprezentantů od r. 1993, třídění podle počtu odehraných zápasů, vstřelených branek, podle počtu zápasů v základní sestavě, jejich biografie. V databázích kluby každé země, prokliky na webové stránky klubů. Aktuálně doplňováno po každém zápase.

Sporty

Přehledy vítězů nejvyšších soutěží v ČR i ve světě z různých sportovních odvětví; výsledky vrcholových sportovních událostí a anket; rekordy, sportovní organizace. Vyhledávání podle druhu sportu (fotbal, box, dostihy, jachting, atletika, basketbal), disciplíny (akrobatické, desetiboj, cyklokros, letní, půlmaratón), podle druhu soutěže (OH, ME, Davisův pohár, české derby, paralympijské hry, turnaje) ve více než 120 zemích světa. Strukturované historické přehledy a charakteristika soutěží, přehledy mistrů světa v různých typech sportů, mezistátní hokejová utkání České republiky, zpravodajství o dopingu a tragédie.

Svět

Údaje o mezinárodním dění, přehledy významných světových událostí, fakta o mezinárodních společnostech a organizacích a nadnárodních firmách. Informace o světových katastrofách, náboženstvích, o pašování drog, terorismu, druzích zbraní s určením země, kde se využívají, chronologie konfliktů ve světě. Dokumenty o významných mezinárodních konferencích, údaje o vesmíru, zdravotnictví, vědě. U mezinárodních organizací a vojenských operací informace o vzájemných stycích s ČR.

Země světa

Údaje politické, makroekonomické, historické a geografické o každém státě. Členění do přehledných rubrik. Na jednom místě o vybrané zemi: základní politické údaje, ekonomické údaje, zákonodárné orgány, vztahy s ČR (politické i obchodní), vývoj země za určitá období, seznam politických stran a hnutí, významných finančních institucí, školských institucí a významných sdružení. Přehled přepisů ze zemí, kde se nepoužívá latinka.

V případě Vašeho zájmu o naše
služby nás neváhejte kontaktovat

Doporučené služby pro:

Výhody agenturních zpráv

Agenturní zprávy mají bohatá metadata, jednotnou strukturu a dovedeme je distribuovat v nejrůznějších formátech.

Všechny výhody