Infobanka

Česká tisková kancelář - ČTKVýstava Prezident Václav Havel

Prezident Václav Havel - výstava

Od 8. do 31. května 2013 bude výstava fotografií Václava Havla k vidění na zámku ve Zlíně.

Výstava Prezident Václav Havel ožije ve Zlíně

V rámci festivalu Zlínské jaro bude od 8. do 31. května 2013 na zlínském zámku instalována výstava fotografií Prezident Václav Havel, které v letech 1988 – 2011 pořídili fotoreportéři ČTK. Výstavu otevře vernisáž 8. května.

V prostorách zámku bude k vidění na 100 vybraných snímků, dokumentujících osobní i pracovní život Václava Havla.

„Jsme samozřejmě velmi rádi, že můžeme výstavu představit ve Zlíně,“ řekl šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch. „Doufáme, že se bude líbit stejně jako návštěvníkům Staroměstské radnice v Praze, Letiště Václava Havla a londýnského velvyslanectví, kde byla instalována v loňském roce,“ dodal.

Více o výstavě na zlínském zámku na www.zlinskejaro.cz

O výstavě

Výstavu na Staroměstské radnici v roce 2012 pořádala ČTK jako vzpomínku na Václava Havla, od jehož úmrtí uplynulo 18. června 2012 půl roku. Během několik málo týdnů ji shlédlo téměř 3 000 návštěvníků. Průřezová expozice mapovala období 1988 až 2011, a byla proto zároveň i ukázkou fotografií, které pořídili reportéři ČTK za celou dobu Havlova úřadu i v období těsně před ním a po něm. V archivu ČTK je dnes více než 14.000 Havlových fotografií.

Smyslem výstavy nebylo dokumentovat historické události. "Byla koncipována jako pocta Václavu Havlovi, prezidentu a člověku, jehož život a dílo ve svobodných podmínkách naší země dokumentovali fotoreportéři ČTK takřka každý den," uvedl generální ředitel ČTK Jiří Majstr. Vznikla jako spontánní nápad těch, kteří měli možnost sledovat Václava Havla uplynulých více než 20 let hledáčkem reportážního fotoaparátu, dodal.

Výstava v Křížové chodbě Staroměstské radnice nabídla kolem stovky velkoformátových fotografií.

Více o výstavě

Podrobné informace o výstavě najdete v přiložené tiskové zprávě,
kde jsou uvedeny i kontakty pro vaše případné dotazy.Kdy

8. října - 31. května 2013. Otevřeno denně 9.00- 17.00 hod.

Kde

zámek Zlín
Soudní 1, 76001 Zlín

www.zlinskejaro.cz


Zvětšit mapu

Ceník vstupného

Základní: 70,- Kč

Zvýhodněné: 40,- Kč
(studenti, důchodci, děti do 15 let, ZTP, ZTP/P)