Zjistíte, že psaní má své zákonitosti, které je třeba znát a zažít. Naučíte se jasně sdělit, co nového či převratného vaše cestopisy přinášejí. Brzy pochopíte nekompromisní zásadu, že PSANÍ NESMÍ BÝT NUDA. Sebelepší námět nestačí, pokud se čtenář k hlavním myšlenkám neprokouše. Vždyť kolik popsaných stránek denně hodíte rovnou do koše, když nezaujmou vaši pozornost!

Kurz je otevřen pro maximálně dvanáct lidí a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník nebo pokročilý. Budete své cestopisy číst, diskutovat nad texty, naslouchat jeden druhému. A upřímná zpětná vazba vás posune kupředu jako blesk.

Účastníci si vezmou s sebou jednu stranu svého zážitkového cestopisu.

Práce studentů Dany Emingerové i reference najdete na www.psani-podle-lustiga.cz. Redaktorka české redakce National Geographic, která celý život ráda cestuje, napsala mnoho cestopisů pro tištěná média a internet. Mnohé si můžete přečíst třeba na stránkách iDNES.

Její žáci už mají úspěšné cestovatelské weby: http://yakovo.blog.cz/

Cena

2420 Kč 2000 Kč bez DPH

Kde

Kurz se koná v budově ČTK na adrese Opletalova 5–7 Praha 1.

Kdy

Kurz je jednodenní. V době od 9 do 15 h. Od 12 do 13 h je přestávka na oběd, který je v ceně kurzu.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

Dana Emingerová

Dana Emingerová

Publicistka a spisovatelka Dana Emingerová si získala profesionální jméno v dobách popularity časopisu Mladý svět reportážemi, cestopisy a portrétními rozhovory. Vede dlouhodobé kurzy tvůrčího psaní podle svého učitele Arnošta Lustiga. Po prvotině Dva životy – hovory s Viktorem Fischlem vydala knihy: Legionář a sněžná žena o svém stoletém dědečkovi, vtipné rodinné fejetony Něžná tygřice, satirický román In flagranti – slasti a strasti nevěrníků. Kniha Živel Lustig je unikátním portrétem slavného klasika české literatury prostřednictvím jeho literárních seminářů. Nejnovější román Kravaťáci je pojat jako vtipné katastrofické scifi, do kterého autorka přenesla své zkušenosti ze svého tříletého manažerského působení v ČEZ a ČSA.

Program

  • Psaní nesmí být nuda
  • Jak důležitý je titulek a otevření cestopisu
  • Vynechejte nudné líčení „jak jsme tam jeli“
  • Práce s detaily
  • Psaní pro různé cílové skupiny
  • Je nutné si ujasnit, co autor chce svým příspěvkem říct
  • Debata nad donesenými cestovatelskými blogy či reportážemi
  • Specifika blogů a internetu
  • Nejčastější chyby
  • Praktická cvičení a debata nad texty stvořenými při semináři

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1