Komu je kurz určen

Každému, kdo chce dát svým videím jasný tvar. Cílem kurzu není detailní seznámení se s konkrétní technikou, ale přiblížení postupů, které autorům usnadní natáčení a divákům sledování. Důraz je kladen na maximální praktičnost, bez nutnosti předchozích zkušeností.

Video se v současnosti stalo běžnou součástí webových stránek, facebookových profilů a nejrůznějších blogů. O zásadní popularizaci amatérského videa se však zřejmě postaral fenomén Youtube. Každodenní záplava videozáznamů nejrůznějšího obsahu a kvality ale pouze zdůraznila skutečnost, že divákům již nestačí atraktivní téma, ale očekávají už i určitou formu. Nejde přitom v první řadě o technickou kvalitu záznamu jako spíš o celkovou koncepci.

Kurz by měl zájemcům přiblížit pravidla, která jim pomohou efektivně zaznamenat významné události jejich osobního nebo profesního života a později je efektně prezentovat. Není přitom podstatné, zda půjde o domácí video z oslavy narozenin nebo videoreportáž pro web. Každý, kdo vezme do ruky kameru, se totiž stává reportérem.

Kurz je pro 4 - 8 účastníků a trvá 6 hodin.

Pro potřeby workshopu je nutné, aby si účastníci přinesli vlastní techniku - kamery, ale stačí i fotoaparáty nebo kvalitnější mobily. Součástí kurzu je i vysvětlení výhod a omezení jednotlivých typů záznamových zařízení.

Po teoretické části vyrazí účastníci do terénu. Odpoledne vyhodnotíme pořízený materiál. Materiál zpracujeme ve střihovém programu. Účastníci se seznámí s obecnými principy nelineárního střihu a publikování videa.

Každý zájemce si buď odnese hotový sestřih, nebo mu jej zašleme.

Cena

3900 Kč 4719 Kč vč. DPH

Kde

Kurz se koná v budově ČTK na adrese Opletalova 5–7 Praha 1.

Kdy

Kurz je jednodenní. V době od 9 do 15 h. Od 12 do 13 h je přestávka na oběd.

Termín: bude upřesněn

Storno podmínky: Pokud se z jakéhokoli důvodu nebudete moci školení zúčastnit, dejte nám to prosím vědět nejpozději tři dny předem a my vám vrátíme vaši platbu nebo vás přesuneme na jiný termín. Později už to bohužel nebude možné.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

Hynek Beran

Hynek Beran

videozpravodajství ČTK

Program

  • 1. Technika, výhody a omezení zařízení (mobil až profi kamera). Vhodnost pro jednotlivá média.
  • 2. Základy zpravodajského/dokumentačního natáčení, volba typu záběru, střihová skladba, doporučená stopáž, nejčastější chyby.
  • 3. Práce v terénu
  • 4. Střih záznamu a jeho publikování
  • 5. Komentovaná projekce sestřihů.

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1