Seminář se zaměřuje na to, jak dobře fotograficky pokrýt akci, jak vyhodnocovat informace, jak materiál dopravit do redakce. Důraz je kladen nejenom na teorii, ale i na praktická cvičení a jejich vyhodnocení. Lektorem je zkušený fotoreportér s bohatou praxí. Právě možnost účastníků semináře konzultovat problémy s profesionálem, který ve svém oboru patří ke špičce, je nespornou předností kurzu.

Účastníci se dostaví s vlastním digitálním fotoaparátem (stačí i kompaktní přístroj), případně notebookem, aby mohli absolvovat krátké praktické cvičení. Předpokládá se elementární znalost práce s digitálním fotoaparátem. Seminář není zaměřen na seznamování se s návodem k použití jednotlivých přístrojů.

Pro koho

Workshop je určen všem, kdo chtějí proniknout do základů fotožurnalistiky a vyzkoušet si získané poznatky v praxi. Mohou to být jak zájemci o studium obrazového zpravodajství, tak i absolventi fakult. Užitečný je i pro ty, kdo pracují s médii a chtějí lépe porozumět práci fotoreportérů. V neposlední řadě je vhodný také pro toho, kdo vykonává jinou profesi, ale chtěl by se sám stát fotoreportérem.

Cena

3900 Kč 4719 Kč vč. DPH

Kde

Kurz se koná v budově ČTK na adrese Opletalova 5–7 Praha 1.

Kdy

Kurz je jednodenní. V době od 9 do 15 h. Od 12 do 13 h je přestávka na oběd, který je v ceně kurzu.

Termín: 17.05.2022

Storno podmínky: Pokud se z jakéhokoli důvodu nebudete moci školení zúčastnit, dejte nám to prosím vědět nejpozději tři dny předem a my vám vrátíme vaši platbu nebo vás přesuneme na jiný termín. Později už to bohužel nebude možné.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

Michal Doležal

Téměř tří desítky let praxe v oboru, široký tematický záběr: desetkrát MS světa v hokeji, olympijské hry, MS a ME ve fotbale, vrcholná setkání předních světových politiků a ekonomů, ocenění soutěže Czech Press Photo, lektorská činnost. (ukázka fotografií)

Program

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1