Novinky

Studenti versus … Světlana Witowská

24.01.2019

Akademie ČTK zahájí v únoru nový cyklus moderovaných debat se známými osobnostmi, zejména z českých médií, které pracují nebo pracovaly v ČTK, případně mají svým působením s národní agenturou něco společného. Je určen pro studenty vysokých a středních škol a má název Studenti versus … (zpovídaná osobnost). Prvním hostem debaty bude v úterý 26. února od 15:30 moderátorka České televize Světlana Witowská, která nastartovala svou novinářskou kariéru v domácí redakci ČTK.

Moderátorem bude Jiří Rostecký, provozovatel webu MladýPodnikatel.cz, který se na rozhovory se známými osobnostmi zaměřuje a má jich na kontě už přes čtyři stovky. Z akce se nebude pořizovat video ani audio záznam, pouze série fotografií a stručná zpráva.

Debata se koná v Akademii ČTK v budově ČTK v Opletalově ulici 5, vstup je zdarma. Nutná je ale registrace mailem, počet míst je omezen. Zájemci se mohou přihlásit na mail rsvp@ctk.cz. (Jen pro skutečné zájemce: následné zrušení účasti nebo neúčast Vás znevýhodní při přihlášení do dalších debat.)

Světlana Witowská začala pracovat v ČTK po studiu práv a krátkém elévském období v MF DNES v roce 1995. V roce 1996 nastoupila do České televize. Od roku 2005 do 2010 pracovala v TV Prima a moderovala její hlavní zpravodajskou relaci. Do ČT se vrátila v roce 2010 a specializovala se na interview. Vrcholem její dosavadní novinářské kariéry bylo zatím vedení duelu kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Miloše Zemana, který sledovalo 2,6 milionu lidí a Světlana Witowská si za něj vysloužila pochvalu nejen od kolegů novinářů, ale i od široké veřejnosti. I proto také dostala v roce 2018 novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského. Porotou z Českého literárního fondu byla oceněna za vedení rozhovorů s nadhledem, důstojnosti a elegancí.

Další novinky