Novinky

ČTK vypisuje 3. ročník letní školy, propojí ji s LFŠ

15.05.2019

Zpravodajské redakce a Akademie ČTK vypisují třetí ročník Letní školy ČTK. Týdenní stáž je určena studentům vysokých škol, kteří mají zájem seznámit se s prací národní tiskové agentury a dozvědět se, jak vypadá současná agenturní žurnalistika v praxi. Letní škola ČTK se uskuteční od 22. do 26. července 2019 v pražském sídle agentury (Opletalova 5).

Zájemci o stáž v ČTK se mohou do konce května hlásit prostřednictvím e-mailu na adrese sekr@ctk.cz. Do předmětu zprávy uveďte "Letní škola ČTK". Součástí přihlášky musí být životopis a motivační dopis. Počet míst v kurzu je omezen – o přijetí, či nepřijetí dáme žadatelům vědět do poloviny června. Kurz je bezplatný. Ubytování mimopražských účastníků ČTK nezajišťuje.

Účastníci Letní školy ČTK budou letos poprvé moci pokračovat v pětidenních novinářských workshopech, které se od 29. července uskuteční na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Akreditaci a ubytování na LFŠ si zájemci musejí zajistit sami, ČTK je nezajišťuje. Na stránkách festivalu již byly akreditace otevřeny, podrobnosti k přihlašování na workshopy zveřejní organizátoři filmové školy v polovině června.

Pro LFŠ chystá ČTK dva workshopy zaměřené na tvorbu zpravodajství a novinářskou fotografii, které povedou šéfredaktorka zpravodajství Radka Matesová Marková a šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch. Nejlepší texty a fota najdou uplatnění mimo jiné ve festivalových Filmových listech.

ČTK se letos poprvé zařadila mezi hlavní mediální partnery Letní filmové školy, která je největším českým nesoutěžním filmovým festivalem. Každoročně do Uh. Hradiště přiláká kolem 6000 diváků. Podrobnosti k 45. ročníku organizátoři zveřejnili na tiskové konferenci 14. května, kde o partnerství s ČTK hovořila ředitelka festivalu Radana Korená:

Další novinky