Infobanka

Česká tisková kancelář - ČTKIT služby


                IT služby

Aplikace, systémy a řešení informačních technologií pro práci se zpravodajstvím a s informacemi tiskových agentur a jiných zdrojů.

Rychlost, snadná orientace uživatele a variabilní zpracování zpravodajství na základě rychle se vyvíjejících moderních informačních technologií a současných metod je nutností při kvalitní práci se zpravodajstvím. ČTK se snaží o to, aby v oblasti informačních technologií byla stále o krok napřed.

Multimediální redakční systém MRS

Příkladem může být Multimediální redakční systém MRS, který ČTK uvedla pro své potřeby do provozu v roce 2006. Tento inovativní systém, za který v roce 2009 ČTK získala ocenění Evropské aliance tiskových agentur (EANA), získal zaslouženou pozornost mnoha dalších agentur, které oceňují zejména jeho multimediální vlastnosti, integrovanou podporu plánovacích procesů a z toho vyplývající možnost zachytit vzájemné souvislosti mezi jednotlivými vydávanými dokumenty.

ČTK poskytla licenci pro využití MRS i největší německé tiskové agentuře DPA, což ilustruje vysokou škálovatelnost a přizpůsobitelnost tohoto řešení, které je využitelné především v tiskových agenturách a na dalších pracovištích s vysokými nároky na přehledné třídění a zpracování velkého množství přijímaných informací, vlastní tvorbu zpravodajství a jeho cílenou a rychlou distribuci.

Ukázka prostředí redakčního systému MRS

MRS - Seznam multimédií MRS - Fotografie MRS - Hledání, menu
Seznam multimédiíFotografieHledání, menu
MRS - Audio MRS - detaily MRS - Uživatelské role
AudioDetailyUživatelské role


IRIS NG - redakční systém na míru nejen pro menší informační pracoviště

ČTK byla jednou z prvních agentur na světě, která začala pro distribuci svých zpravodajských produktů využívat satelitní vysílání ve formátu DVB. Interně vyvinutý systém zahrnuje nejen nekompromisně spolehlivé řešení pro doručení agenturních zpravodajských produktů k zákazníkovi do jeho systému, ale poskytuje i nástroje pro jejich zpracování a efektivní využití. Novou verzi systému nabízíme i jako samostatné řešení pro pracoviště, která satelitní příjem nevyužívají.

Ukázka prostředí IRIS NG

IRIS - Přehled IRIS - Zprávy IRIS - Editace
PřehledZprávyEditace


Aplikace pro mobilní telefony a tablety

Tak jako byla ČTK před více než patnácti lety prvním českým vydavatelem, který nabídl část svého zpravodajství veřejnosti na webu, byla mezi prvními, kdo ho zpřístupnili v prostředí aplikací pro mobilní telefony a tablety. I tyto technologie a řešení nabízíme k vlastnímu využití svým mediálním i dalším zákazníkům, opět s vysokou mírou spolehlivosti a s ochotou a schopností porozumět jejich potřebám a přizpůsobit jim svá řešení.

Vzhledem ke svému zaměření je ČTK zvyklá zajišťovat vysokou spolehlivost svých IT systémů a poskytovat podporu svým uživatelům nepřetržitě v jakoukoli dobu. Tyto služby zajišťované týmem vysoce kvalifikovaných odborníků s mnohaletými zkušenostmi s vývojem i provozem těchto systémů nabízí ve stejné kvalitě i svým zákazníkům.

Kontaktujte nás

V případě Vašeho zájmu o naše
služby nás neváhejte kontaktovat

Doporučené služby pro:

Výhody agenturních zpráv

Agenturní zprávy mají bohatá metadata, jednotnou strukturu a dovedeme je distribuovat v nejrůznějších formátech.

Všechny výhody