Infobanka

Česká tisková kancelář - ČTK



Výstava Okamžiky století

Okamžiky století - výstava

Od 8. 9. do 26. 9. 2018 bude výstava k vidění v Českých Budějovicích.

Výstava Okamžiky století

ČTK připravila ke stému výročí vzniku republiky výstavu fotografií Okamžiky století. Výstava ilustruje sto let našeho státu tak, jak je zachytili při své každodenní práci fotoreportéři ČTK. Ze svých bohatých a unikátních fotoarchivů čítajících milióny snímků vybrala agentura ke každému roku století republiky alespoň jeden snímek zachycující významnou událost nebo charakterizující situaci či náladu doby.

Výstava je koncipována jako venkovní, určená pro co nejširší publikum. Prohlídka je zdarma, bez průvodce. První instalace proběhne v dubnu pod záštitou předsedy Senátu v zahradě Valdštejnského paláce v Praze. V následujících měsících ji bude postupně hostit Brno, Hradec Králové, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem a České Budějovice. V říjnu, měsíci výročí, se pak vrátí opět do Prahy.

Impulzem k uspořádání této výstavy bylo zároveň sté výročí ČTK, která vznikla ve stejný den jako samostatné Československo.

Projev pana předsedy Senátu Štěcha při slavnostním zahájení výstavy ve Valdštejnské zahradě v Praze



Fotogalerie: Výstava Okamžiky století ke 100. výročí založení ČTK

Více o výstavě

Podrobné informace o výstavě najdete v přiložené tiskové zprávě,
kde jsou uvedeny i kontakty pro vaše případné dotazy.

Jak vznikla výstava Okamžiky století

O ČTK

ČTK vzniká 28. 10. 1918, ve stejný den jako samostatné Československo. Nese název Československá tisková kancelář a pod značkou ČTK funguje nepřetržitě dodnes. Je považována za nezastupitelný informační zdroj nejen pro média, která jsou jejími hlavními partnery, ale i pro firmy a státní instituce.

Od roku 1996 je ČTK finančně nezávislá na státu. Nepobírá žádné dotace ani nečerpá finance z jiných veřejných zdrojů. Veškerý provoz financuje pouze ze své obchodní činnosti, z níž také generuje mírný zisk, který investuje do svého rozvoje. Řídí se mottem: Spolehlivost, rychlost, nezávislost.

V současnosti ročně vydává více než 230 000 zpráv, 500 000 fotografií, 10 000 zvukových nahrávek, 1 600 videí a téměř 2 000 infografických materiálů. Zajišťuje přímé videopřenosy pro internetové vydavatele nebo textové průběžné blogy. Vytváří také přehledy očekávaných událostí, profily osobností a událostí, aktualizuje databáze výročí, sportovních soutěží a hospodářských výsledků. O její technické vyspělosti svědčí mimo jiné to, že jako jedna z mála agentur na světě vyvinula vlastní agenturní redakční systém, který si získal i dva klienty v Německu.

Četka stoletá - historie ČTK

Ohlasy v médiích

Návštěvní kniha. Co vás na výstavě nejvíce zaujalo?

Kdy a kde

 • 6. 4. – 18. 5.
  Praha - zahrada Valdštejnského paláce
 • 19. 5. – 17. 6.
  Brno – Moravské náměstí
 • 18. 6. – 8. 7.
  Hradec Králové - Ulrichovo náměstí
 • 9. 7. – 29. 7.
  Ostrava - Masarykovo náměstí
 • 30.7 – 19.8.
  Plzeň – Šafaříkovy sady
 • 20. 8. – 7. 9.
  Ústí nad Labem – Lidické náměstí
 • 8. 9. – 26. 9.
  České Budějovice – náměstí Přemysla Otakara II.
 • 1. 10. – 30. 10.
  Praha – pěší zóna Na Příkopech

Ke stažení

Jdete na výstavu s dětmi?

Jak se vám líbila výstava?