Pavel: Prezident je automaticky vedoucím delegace na summit NATO
Praha - Prezident je automaticky vedoucím delegace na summit Severoatlantické aliance (NATO) a o tom, jestli se zúčastní jakékoliv jeho části, si rozhodne sám. České televizi (ČT) a Českému rozhlasu (ČRo) to dnes řekl prezident Petr Pavel. Vláda v pondělí Pavla do delegace nezařadila. Podal proto kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, který ve středu předběžným opatřením kabinetu uložil, aby prezidentovu účast na jednání aliance zajistil.
25.06.2026 12:29



