Česko/slovenské okamžiky - fotogalerie

Československé okamžiky - výstava

Petr Pavel na výstavě fotografií ČTK v Bratislavě

Výstava ČTK, mapující vztahy Čechů a Slováků, se přestěhovala do Bratislavy, 16. února 2023

Zahájení fotografické výstavy ČTK Česko/slovenské okamžiky a křest knižní podoby výstavy, 19. ledna 2023, Praha

Výstava v Brně připomíná společnou historii ČR a Slovenska i rozpad federace, 2.12.2022

Šumperk hostí výstavu ČTK mapující okamžiky z česko-slovenské historie, 7.10.2022

Vernisáž výstavy v Uherském Hradišti, 2.8.2021

Galerie k výstavě Česko/slovenské okamžiky

Hlavní stránka výstavy

Pro školy

English/Anglicky

O ČTK

ČTK vzniká 28. 10. 1918, ve stejný den jako samostatné Československo. Nese název Československá tisková kancelář a pod značkou ČTK funguje nepřetržitě dodnes. Je považována za nezastupitelný informační zdroj nejen pro média, která jsou jejími hlavními partnery, ale i pro firmy a státní instituce.

Od roku 1996 je ČTK finančně nezávislá na státu. Nepobírá žádné dotace ani nečerpá finance z jiných veřejných zdrojů. Veškerý provoz financuje pouze ze své obchodní činnosti, z níž také generuje mírný zisk, který investuje do svého rozvoje. Řídí se mottem: Spolehlivost, rychlost, nezávislost.

V současnosti ročně vydává více než 230 000 zpráv, 500 000 fotografií, 10 000 zvukových nahrávek, 1 600 videí a téměř 2 000 infografických materiálů. Zajišťuje přímé videopřenosy pro internetové vydavatele nebo textové průběžné blogy. Vytváří také přehledy očekávaných událostí, profily osobností a událostí, aktualizuje databáze výročí, sportovních soutěží a hospodářských výsledků. O její technické vyspělosti svědčí mimo jiné to, že jako jedna z mála agentur na světě vyvinula vlastní agenturní redakční systém, který si získal i dva klienty v Německu.