Kdo jsme

ČTK je institucí, která byla zřízena zákonem č. 517/1992 Sb.. Stát neodpovídá za závazky agentury a agentura neodpovídá za závazky státu. ČTK není dotována ze státních prostředků, ani nečerpá finance z žádných jiných veřejných zdrojů.

ČTK je politicky i ekonomicky nezávislá. Ve své práci se řídí heslem: spolehlivost - rychlost - nezávislost.

Infobanka ČTK

Jedinečná svým rozsahem i komplexností. Kromě veškerého zpravodajství ČTK v češtině a v angličtině obsahuje rozsáhlé dokumentační databáze, elektronický archiv všech tištěných deníků a mnoha dalších periodik vycházejících v České republice, jakož i další informace v podobě textové, obrazové i zvukové.

Fotobanka ČTK

Přes pět milionů fotografií od 20. let minulého století až po současné aktuality. Po internetu jsou veřejně přístupné zhruba dva miliony snímků. Kromě historických fotografií nabízí Fotobanka ČTK široký výběr ilustračních snímků. Snadná orientace, přehledné dělení.

Videobanka ČTK

Po internetu veřejně přístupná Videobanka ČTK obsahuje denní videoprodukci ČTK i databázi všech dosud vydaných videoreportáží ČTK. Nabízí rovněž archiv videomateriálů vhodných pro vlastní tvorbu klientů. Denně přibývá přibližně pět aktuálních reportáží.

Profimedia.cz

Širokou nabídku 200 miliónů fotografií od renomovaných zdrojů, jako jsou AP, AFP, Magnum, dpa, Splash, imago, má k dispozici stoprocentní dceřiná společnost Profimedia, provozovatel největší středoevropské fotobanky.

Základní informace

  • Základní heslo agentury: spolehlivost - rychlost - nezávislost
  • Počet zaměstnanců k 1. 1. 2023: 251, z toho 184 redakčních pracovníků (redaktorů, zpravodajů, fotoreportérů, kameramanů…)
  • Domácích odboček: 14
  • Právní forma: zřízena zvláštním zákonem
  • Způsob financování: výnosy z prodeje zpravodajství, agentura pracuje bez státních dotací či jiných veřejných prostředků
  • Dozorčí orgán: Rada ČTK volená Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR

Fakturační údaje

Česká tisková kancelář
Opletalova 5-7, 111 44 Praha 1
IČ: 47115068, DIČ: CZ47115068

BANKOVNÍ SPOJENÍ
UniCredit Bank
350814004/2700
SWIFT: BACXCZPP
IBAN: CZ0927000000000350814004

ČTK je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl A, vložka 7583 právní forma: organizace zřízená zákonem č. 517/92 Sb. veřejnoprávní

Síť odboček ČTK

Agentura má síť odboček v České republice a zahraniční zpravodaje ve vybraných městech Evropy. ČTK také čerpá ze servisu světových tiskových agentur jako Reuters, AFP, AP, TASS, DPA. ČTK pracuje s nejmodernějšími technologiemi. Svým klientům poskytuje i služby technického charakteru.