Fotobanka

Fotografie k širokému užití pro média, nakladatelství, komerční firmy i fyzické osoby.

Přes osm milionů autorských fotografií od 20. let minulého století až po současnost. Z původní produkce ČTK za poslední století je digitalizováno a zařazeno do fotobanky přibližně 1,5 milionu fotografií. Široký tematický záběr - od aktualit po ilustrační fotografie. Snadná orientace, přehledné dělení. Reprezentativní a nadčasové fotografie pro široké spektrum užití.

ČTK je tradičním producentem a poskytovatelem fotografií - na domácím i zahraničním trhu působí od poloviny 20. let 20. století. Za dobu její existence díky produkci vlastní i produkci partnerských agentur vznikl reprezentativní a nadčasový výběr fotografií.

Online jich je v současné době k dispozici téměř milion a půl a několik dalších milionů negativů, skleněných desek nebo diapozitivů je dostupných v rozsáhlých archivních databázích. Na průběžné digitalizaci archivu se stále pracuje.

Fotobanka ČTK se profiluje jako rozsáhlá databáze fotografií z domova i zahraničí, nejrůznějších typů a žánrů pro široké spektrum užití v souladu s potřebami mediálních klientů, reklamních agentur, nakladatelství, komerčních firem i soukromých osob.

Přehledné dělení obsahu dle témat spolu s pokročilým systémem vyhledávání usnadňuje uživatelům relativně snadno nalézt požadované fotografie. Unikátní je systém klíčových slov a dalších parametrů vyhledávání, který zaručuje přesnost a relevantnost výsledků hledání.

Veškeré fotografie jsou licencovány pro užití redakční i kreativní.

V nabídce jsou dále služby jako fotografování na zakázku či rešerše na zadaná témata, pro nejrůznější účely, potřeby i zájmy.


Služba nabízí


Fotobanka nabízí

Fotozpravodajství

Zpravodajské fotografie z domácí i zahraniční agenturní produkce. Fotozpravodajství se soustřeďuje na oblasti politiky, ekonomiky, kultury, sportu a společnosti a komplexně pokrývá dění v ČR i ve světě. Fotografie jsou dodávány v reálném čase, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, 365 dní v roce.

Editorial

Fotobanka ČTK je největším zdrojem editorial fotografií pro všechny oblasti redakčního užití z oblastí politiky, kultury, sportu a zábavy. Průběžně doplňované editorial fotografie z vlastní produkce ČTK a z produkce jejích zahraničních partnerských agentur slouží jako nevyčerpatelný zdroj pro využití v tištěných médiích, online médiích a pro vydavatelské domy.

Fotoarchiv

Nejrozsáhlejší fotografická dokumentace české a slovenské historie, kultury a společenského dění od začátku 20. století po současnost. Fotoarchiv ČTK patří k nejstarším a nejobsáhlejším v Evropě, nabízí největší výběr českých fotografií. Obsahuje i některé v evropském kontextu unikátní historické snímky.
Ve fotoarchivu se od jeho vzniku ve 20. letech minulého století nashromáždilo více než šest milionů fotografií. V elektronické podobě je z toho v současnosti téměř million a půl, pro digitalizaci tedy zbývá ještě jeho podstatná část.

Ilustrační foto

Fotografie vhodné pro ilustraci nejrůznějších témat z oblasti cestování, služeb, kulinářství, životního stylu, zdraví, ekonomiky, dopravy, vědy a techniky, životního prostředí a sportu s důrazem na Českou republiku a české reálie. Součástí nabídky jsou i fotografie aranžované. Řada fotografií je vhodná i pro kreativní užití v reklamě.

Showbyznys a zábava

Magazínově orientovaný výběr fotografií ze světa domácího a zahraničního showbyznysu - filmu, televize, divadla, literatury, hudby; výběr zajímavostí z oblasti přírody, světa zvířat, hobby, vědy, techniky a různorodých kuriozit typu "nej".

Fotografování na zakázku

Fotobanka ČTK dále nabízí fotografické služby na zakázku, ateliérové fotografie, produktové fotografie, fotografování architektury a další fotografické služby na klíč.

Fotobanka AP


Obsáhlý fotoarchiv mezinárodní zpravodajské agentury Associated Press s více než deseti miliony fotografií je přístupný na vlastní doméně www.apimages.com. Zhruba dva miliony fotografií jsou dostupné online, rozdělené do přehledných sekcí Editorial, Historical, Publicity a další. Sofistikované nastavení parametrů vyhledávání usnadňuje a zpřesňuje výsledky vyhledávání. Fotobanka ČTK při prodeji těchto fotografií na českém trhu agenturu AP výhradně zastupuje.

Zahraniční agentury

Kromě agentury AP zastupuje Fotobanka ČTK na českém a slovenském trhu řadu dalších významných zpravodajských a kreativních agentur jako jsou například Alamy, ANP, APA, Abaca, Age Fotostock, CandyBox, DPA, Imago, ITAR-TASS, Keystone, Mary Evans Picture Library, PA, PAP, Scanpix, Tetra Images, Mint Images, Wavebreak, Ullstein Bild, Zuma Press a mnoho dalších.


Fotografie z Fotobanky ČTK lze nakupovat jednotlivě. Za výhodnějších podmínek lze nasmlouvat jejich paušální odběr. Kromě digitálních fotografií je možné si vyžádat fotografie z klasických archivních fondů, které doposud nebyly digitalizovány. Objednat si je možné i celé soubory snímků na vybrané téma.

Jak to vypadá?

Máte o službu zájem?
Nebo si ji chcete jenom vyzkoušet?

Obchodní oddělení ČTK

+420 222 098 263
obchodni@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1