Komu je kurz určen

Mediální trénink je určen všem zájemcům, u nichž se předpokládá, že ve své profesi budou vystupovat před kamerou. Pod vedením zkušených lektorů se seznámí s elementárními zásadami chování před kamerou a ověří si své schopnosti v televizním studiu. Kurz je omezen na pět osob, vhodný je také jako firemní kurz pro menší počet zaměstnanců.

Obsah kurzu

V teoretické části kurzu se účastníci seznámí s hlavními zásadami přípravy na projev před mikrofonem a kamerou a s nejčastějšími chybami, kterých se mluvčí dopouštějí. Pozornost bude věnována správné technice dýchání, artikulaci a funkčnímu využívání zvukových prostředků mluvené řeči.

V praktické části v rozhlasovém a televizním studiu budou individuálně procvičeny řečové schopnosti účastníků při interpretaci zpravodajských a publicistických textů na mikrofon. Zároveň budou seznámeni se zásadami nonverbální komunikace při projevech na veřejnosti (držení těla, gestikulace, oblečení atd.), se způsoby aktivního navázání a udržení kontaktu s posluchači i asertivními metodami komunikace, např. v rozhovorech pro média. Workshop obsahuje řadu užitečných rad a tipů, jak před kamerou a mikrofonem co nejlépe obstát.

Cena

8000 Kč 9680 Kč vč. DPH

Kde

Kurz se koná v televizní tréninkovém studiu ČTK, Opletalova 5, Praha 1.

Kdy

Kurz je jednodenní. V době od 9 do cca 16 h. Od 12 do 13 h je přestávka na oběd, který je v ceně kurzu.

Termín: bude upřesněn

Storno podmínky: Pokud se z jakéhokoli důvodu nebudete moci školení zúčastnit, dejte nám to prosím vědět nejpozději tři dny předem a my vám vrátíme vaši platbu nebo vás přesuneme na jiný termín. Později už to bohužel nebude možné.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektoři kurzu

PhDr. Martin Lokšík

PhDr. Martin Lokšík

Je garantem výuky televizní specializace na katedře žurnalistiky IKSŽ FSV UK, kde se dlouhodobě specializuje na oblast praktické výuky televizního zpravodajství. Dlouhodobě se věnuje systematické lektorské činnosti a externí odborné spolupráci s Redakcí zpravodajství ČT Praha, je režisérem na ČT 24. V současné době se věnuje novým metodám žurnalistické práce v televizním zpravodajství po nástupu digitálních technologií.
PhDr. Jiří Chrást

PhDr. Jiří Chrást

Zkušený novinář s téměř čtyřicetiletou praxí, v ČTK prošel nejrůznějšími pozicemi od redaktora až po šéfeditora, jako zahraniční zpravodaj působil mnoho let v Indii a Británii, vzděláním filolog a pedagog, bohatá lektorská činnost, přednáší v češtině a angličtině, emeritní ředitel Akademie ČTK.

Program

Dopoledne

  • Příprava na projev před mikrofonem
  • Zásady mluveného projevu
  • Praktická cvičení: čtení (vlastního) textu, analýza projevu

Odpoledne

  • Audiovizuální sdělení, jak dosáhnout jeho kladného přijetí
  • Oči jako základní předpoklad navázání vizuální komunikace
  • Mimika ve vztahu ke sdělovanému obsahu
  • Gestikulace a pohyb

Praktická cvičení

  • vizitka (osobní představení) - minutové vystoupení na kameru
  • zpravodajský rozhovor na zadané téma
  • vyhodnocení

Každý účastník získá certifikát o absolvování kurzu.

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1