PhDr. Jiří Chrást

PhDr. Jiří Chrást

Zkušený novinář s téměř třicetiletou praxí, v ČTK prošel nejrůznějšími pozicemi od redaktora až po šéfeditora, jako zahraniční zpravodaj působil mnoho let v Indii a Británii, vzděláním filolog a pedagog, bohatá lektorská činnost, přednáší v češtině a angličtině, ředitel Akademie ČTK.

Kurzy:
Jak komunikovat s novináři, Kurz žurnalistiky, Čeština ve veřejném styku, Jak psát a mluvit, Člověk před mikrofonem a kamerou, Souboj s titulkem: Jak nezabít zprávu

Michal Doležal

Michal Doležal

Téměř tří desítky let praxe v oboru, široký tematický záběr: desetkrát MS světa v hokeji, olympijské hry, MS a ME ve fotbale, vrcholná setkání předních světových politiků a ekonomů, ocenění soutěže Czech Press Photo, lektorská činnost.

Kurzy:
Základy fotožurnalistiky s Michalem Doležalem

Ing., Mgr. Luďka Raimondová

Ing., Mgr. Luďka Raimondová

Senior konzultant v oblasti public relations a komunikace. Zkušenosti získávala jak v nadnárodních, tak lokálních agenturách, jako jsou například PLEON Impact / KETCHUM PLEON, Bison & Rose, Interel, Pragma Communications; PR manažerka ve společnosti Nationale-Nederlanden, životní pojišťovna a v nadnárodní poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers. Čtyři roky vedla oborové sdružení APRA a PR Klub.

Kurzy:
Korporátní komunikace a media relations

PhDr. Jan Tomandl

PhDr. Jan Tomandl

Je novinář a odborník na vztahy s médii. Od roku 2006 pracuje v ČTK, nyní vede její brněnskou redakci. Věnuje se kauzám u Ústavního soudu a Nejvyššího soudu, ale píše také o kultuře a vědě. Předtím byl například redaktorem a editorem deníku Rovnost, řídil jeho názorovou rubriku. Vystudoval žurnalistiku a marketingovou komunikaci, složil rigorózní zkoušku z masmediálních studií. Odborně se věnuje vztahům s médii a zpravodajským principům. Publikoval praktickou příručku Jak účinně oslovit média a monografii Public relations a zpravodajství. Externě spolupracuje s katedrou žurnalistiky Masarykovy univerzity v Brně.

Kurzy:
Krizová komunikace, Mediální propagace kultury a umění

PhDr. Martin Lokšík

PhDr. Martin Lokšík

Je garantem výuky televizní specializace na katedře žurnalistiky IKSŽ FSV UK, kde se dlouhodobě specializuje na oblast praktické výuky televizního zpravodajství. Dlouhodobě se věnuje systematické lektorské činnosti a externí odborné spolupráci s Redakcí zpravodajství ČT Praha, je režisérem na ČT 24. V současné době se věnuje novým metodám žurnalistické práce v televizním zpravodajství po nástupu digitálních technologií.

Kurzy:
Člověk před mikrofonem a kamerou

PhDr. Josef Maršík, CSc.

PhDr. Josef Maršík, CSc.

Působí na katedře žurnalistiky Fakulty sociálních věd UK. V pedagogické, odborné a publikační činnosti se zabývá teorií a praxí rozhlasové žurnalistiky, vč. praktické mluvní a hlasové přípravy budoucích rozhlasových a televizních novinářů. Dlouhodobě se také věnuje lektorské činnosti a odborné spolupráci s Českým rozhlasem a dalšími mediálními a vzdělávacími institucemi.

Kurzy:
Člověk před mikrofonem a kamerou, Jak psát a mluvit

Marek Petruš

Marek Petruš

Zpravodajství a komunikaci na ekonomická a finanční témata se věnuje dlouhodobě a systematicky. Začínal jako ekonomický redaktor ČTK, dopisoval pro deník The Wall Street Journal, pracoval jako korespondent agentury Reuters. Přes šest let řídil komunikaci České národní banky, kde radil dvěma jejím guvernérům i členům její bankovní rady. V posledních letech pracoval jako poradce pro komunikaci o ekonomické a měnové politice ve více než desítce centrálních bank ve východní Evropě, střední Asii a Africe. Nadále působí jako konzultant a spolupracuje s londýnskou organizací Central Banking na školicích programech pro centrální bankéře a s pražským Institutem pro ekonomické vzdělávání na zvyšování povědomí o Ekonomické olympiádě a na jejím rozšíření do dalších zemí v Evropě a ve světě. Profil na LinkedIn.

Kurzy:
Jak psát o ekonomice a financích - a nenudit

Dana Emingerová

Dana Emingerová

Publicistka a spisovatelka Dana Emingerová si získala profesionální jméno v dobách popularity časopisu Mladý svět reportážemi, cestopisy a portrétními rozhovory. Vede dlouhodobé kurzy tvůrčího psaní podle svého učitele Arnošta Lustiga. Po prvotině Dva životy – hovory s Viktorem Fischlem vydala knihy: Legionář a sněžná žena o svém stoletém dědečkovi, vtipné rodinné fejetony Něžná tygřice, satirický román In flagranti – slasti a strasti nevěrníků. Kniha Živel Lustig je unikátním portrétem slavného klasika české literatury prostřednictvím jeho literárních seminářů. Nejnovější román Kravaťáci je pojat jako vtipné katastrofické scifi, do kterého autorka přenesla své zkušenosti ze svého tříletého manažerského působení v ČEZ a ČSA.

Kurzy:
Kurz tvůrčího psaní, Jak psát strhující cestopisy

MgA. Martin Ayrer

MgA. Martin Ayrer

Zabývá se specifiky mediální, marketingové i PR komunikace. Vystudoval Literární akademii Josefa Škvoreckého, obor Mediální komunikace a Tvůrčí psaní. Působil jako redaktor ČTK a TV Nova. Reklamní kampaně plánoval v mediální agentuře PHD. Pracoval v politickém marketingu na pozicích tiskového mluvčího politické strany, tiskového mluvčího ministerstva a tiskového mluvčího vlády. Nyní pracuje na Univerzitě Karlově v oblasti strategické komunikace.

Kurzy:
Jak se prosadit v mediální džungli

Jan Weisser

Jan Weisser

Jan Weisser pracoval v ČTK jako tiskový mluvčí. Potkat se s ním můžete na konferencích, které rád moderuje, slavnostních večerech, kterými provází, nebo na vysokých školách, kde se studenty diskutuje o roli zpravodajské agentury v mediálním prostředí. Podílel se na vzniku několika sportovních webů. Jeho texty jste mohli číst na webu sport.cz. Svými konzultacemi pomáhá tvořit obsah pro soukromé weby. Zajímá vás, co dokáže udělat dobrý text a proč prezentace není PowerPoint, ale příběh? Pak přijďte na jeden z jeho kurzů.

Kurzy:
Kurz psaní pro web, Jak se zbavit strachu z prezentování

Petra Kahánková

Petra Kahánková

Asistentka generálního ředitele ČTK. V minulosti pracovala v bankovním sektoru, vedla obchodní tým finanční společnosti, koordinovala projekt pro 1. lékařskou fakultu UK. Má na starosti obchodní záležitosti Akademie a organizačně zajišťuje kurzy.

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1