PhDr. Jiří Chrást

PhDr. Jiří Chrást

Zkušený novinář s téměř čtyřicetiletou praxí, v ČTK prošel nejrůznějšími pozicemi od redaktora až po šéfeditora, jako zahraniční zpravodaj působil mnoho let v Indii a Británii, vzděláním filolog a pedagog, bohatá lektorská činnost, přednáší v češtině a angličtině, emeritní ředitel Akademie ČTK.

Kurzy:
Jak napsat tiskovou zprávu, aby neskončila v koši, Kurz žurnalistiky, Čeština ve veřejném styku, Člověk před mikrofonem a kamerou - mediální trénink pro firmy i jednotlivce, Souboj s titulkem: Jak nezabít zprávu, Jak psát e-maily, aby je někdo četl

Mgr. Martina Vašíčková

Mgr. Martina Vašíčková

V ČTK pracuje od roku 2001, nejprve jako redaktorka v domácí, od roku 2004 v zahraniční redakci. Působila jako zpravodajka ČTK v Rusku a zemích bývalého sovětského bloku, poté žila v Bruselu, kde založila a vedla výtvarný ateliér. Nyní je mluvčí ČTK a ředitelka Akademie ČTK. V Akademii se zaměřuje na sociální sítě a mediální výchovu, rozšiřuje možnosti spolupráce ČTK se školami.

Kurzy:
Jak vzniká zpráva - seminář pro učitele ZŠ a SŠ, Kurz žurnalistiky, Kurz psaní pro web

Mgr. Radka Matesová Marková

Mgr. Radka Matesová Marková

V ČTK pracuje od roku 1997, začínala jako zpravodajka domácí redakce, poté zpravodajka ČTK v Paříži. Držitelka ocenění Novinářská křepelka za rok 2003 pro mladé a perspektivní novináře za mimořádnou úroveň agenturního zpravodajství ze zahraničí.
Od roku 2004 vedoucí zahraniční redakce ČTK, poté šéfeditorka zpravodajství. Šéfredaktorkou zpravodajství ČTK se stala v únoru 2018 jako první žena ve stoleté historii národní agentury. V poslední době se kromě řízení redakcí intenzivně věnuje možnostem spolupráce ČTK se školami, zejména v mediálním vzdělávání.

Kurzy:
Jak vzniká zpráva - seminář pro učitele ZŠ a SŠ

Ing., Mgr. Luďka Raimondová

Ing., Mgr. Luďka Raimondová

Senior konzultant v oblasti public relations a komunikace. Zkušenosti získávala jak v nadnárodních, tak lokálních agenturách, jako jsou například PLEON Impact / KETCHUM PLEON, Bison & Rose, Interel, Pragma Communications; PR manažerka ve společnosti Nationale-Nederlanden, životní pojišťovna a v nadnárodní poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers. Čtyři roky vedla oborové sdružení APRA a PR Klub.

Kurzy:
Korporátní komunikace a media relations

PhDr. Jan Tomandl

PhDr. Jan Tomandl

Je novinář a odborník na vztahy s médii. Od roku 2006 pracuje v ČTK, nyní vede její brněnskou redakci. Věnuje se kauzám u Ústavního soudu a Nejvyššího soudu, ale píše také o kultuře a vědě. Předtím byl například redaktorem a editorem deníku Rovnost, řídil jeho názorovou rubriku. Vystudoval žurnalistiku a marketingovou komunikaci, složil rigorózní zkoušku z masmediálních studií. Odborně se věnuje vztahům s médii a zpravodajským principům. Publikoval praktickou příručku Jak účinně oslovit média a monografii Public relations a zpravodajství. Externě spolupracuje s katedrou žurnalistiky Masarykovy univerzity v Brně.

Kurzy:
Krizová komunikace, Mediální propagace kultury a umění

PhDr. Martin Lokšík

PhDr. Martin Lokšík

Je garantem výuky televizní specializace na katedře žurnalistiky IKSŽ FSV UK, kde se dlouhodobě specializuje na oblast praktické výuky televizního zpravodajství. Dlouhodobě se věnuje systematické lektorské činnosti a externí odborné spolupráci s Redakcí zpravodajství ČT Praha, je režisérem na ČT 24. V současné době se věnuje novým metodám žurnalistické práce v televizním zpravodajství po nástupu digitálních technologií.

Kurzy:
Člověk před mikrofonem a kamerou - mediální trénink pro firmy i jednotlivce

Marek Petruš

Marek Petruš

Zpravodajství a komunikaci na ekonomická a finanční témata se věnuje dlouhodobě a systematicky. Začínal jako ekonomický redaktor ČTK, dopisoval pro deník The Wall Street Journal, pracoval jako korespondent agentury Reuters. Přes šest let řídil komunikaci České národní banky, kde radil dvěma jejím guvernérům i členům její bankovní rady a rozvíjel program ekonomického a finančního vzdělávání. V posledních letech pracoval jako poradce pro komunikaci o ekonomické a měnové politice ve více než desítce centrálních bank ve východní Evropě, střední Asii a Africe. Působí ve společnosti Bubenik Partners, přední české firmě zabývající se manažerským poradenstvím, a spolupracuje s londýnskou organizací Central Banking na školicích programech pro centrální bankéře. Profil na LinkedIn.

Kurzy:
Čísla, grafy, analýzy: O ekonomice bez stresu a jednoduše

Dana Emingerová

Dana Emingerová

Publicistka a spisovatelka Dana Emingerová si získala profesionální jméno v dobách popularity časopisu Mladý svět reportážemi, cestopisy a portrétními rozhovory. Vede dlouhodobé kurzy tvůrčího psaní podle svého učitele Arnošta Lustiga. Po prvotině Dva životy – hovory s Viktorem Fischlem vydala knihy: Legionář a sněžná žena o svém stoletém dědečkovi, vtipné rodinné fejetony Něžná tygřice, satirický román In flagranti – slasti a strasti nevěrníků. Kniha Živel Lustig je unikátním portrétem slavného klasika české literatury prostřednictvím jeho literárních seminářů. Nejnovější román Kravaťáci je pojat jako vtipné katastrofické scifi, do kterého autorka přenesla své zkušenosti ze svého tříletého manažerského působení v ČEZ a ČSA.

Kurzy:
Kurz tvůrčího psaní, Kurz tvůrčího psaní pro pokročilé

MgA. Martin Ayrer

MgA. Martin Ayrer

Zabývá se specifiky mediální, marketingové i PR komunikace. Vystudoval Literární akademii Josefa Škvoreckého, obor Mediální komunikace a Tvůrčí psaní. Působil jako redaktor ČTK a TV Nova. Reklamní kampaně plánoval v mediální agentuře PHD. Pracoval v politickém marketingu na pozicích tiskového mluvčího politické strany, tiskového mluvčího ministerstva a tiskového mluvčího vlády. Nyní pracuje na Univerzitě Karlově v oblasti strategické komunikace.

Kurzy:
Jak se prosadit v mediální džungli

MgA. Roman Vondrouš

MgA. Roman Vondrouš

Rodák z Pardubic, absolvent Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, kde v současnosti také přednáší. V roce 2013 získal první cenu v kategorii Sport v prestižní fotografické soutěži World Press Photo a v letech 2016, 2017 a 2021 byl oceněn v jedné z dalších významných světových žurnalistických fotosoutěží Pictures of the Year International. V soutěži Czech Press Photo je držitelem více než dvou desítek ocenění, včetně Titulu Fotografie roku. Fotoreportérem ČTK je od roku 2005; věnuje se agenturnímu fotozpravodajství i vlastní tvorbě. Fotografoval na letních i zimních olympijských hrách: 2008 – Peking, 2010 – Vancouver, 2014 – Soči. Více na romanvondrous.cz.

Kurzy:
Kreativní focení s Romanem Vondroušem

Michal Doležal

Téměř tří desítky let praxe v oboru, široký tematický záběr: desetkrát MS světa v hokeji, olympijské hry, MS a ME ve fotbale, vrcholná setkání předních světových politiků a ekonomů, ocenění soutěže Czech Press Photo, lektorská činnost. (ukázka fotografií)

Kurzy:
Základy fotožurnalistiky s Michalem Doležalem

Jiří Jambor

Jiří Jambor

Zakladatel a Business Development manažer ve FUTURE SALES. Spoluautor první české knihy o social sellingu s názvem Social Selling: Nakopněte svůj B2B prodej pomocí sociálních sítí. „Od začátku své profesní kariéry se věnuji prodeji. Oslovit nového klienta klasickými prodejními kanály je však dnes stále těžším úkolem. I proto mne baví hledat a zkoušet nové inovativní nástroje a metody. V roce 2017 jsme s kolegou spustili projekt Social Selling po Česku a následně založili společnost FUTURE SALES, která pomáhá českým společnostem adaptovat moderní technologie a přístupy v B2B prodeji.“

Kurzy:
Kontakty, sítě, informace – naučte se využívat LinkedIn na 100 procent

Martina Bednářová

Martina Bednářová

Projektová manažerka a Social Selling konzultantka ve FUTURE SALES. Začínala s prodejem v neziskové organizaci, kde se B2B byznysu věnovala sedm let. Poté ji na čtyři roky ulovila nadnárodní FMCG korporace, kde pokračovala v sales kariéře a následně z brand manažerky více pronikla i do světa marketingu. „Právě propojení prodeje a digitálního marketingu mě nadchlo a vnímám je jako budoucnost B2B prodeje,“ říká Bednářová.

Kurzy:
Kontakty, sítě, informace – naučte se využívat LinkedIn na 100 procent

Petra Dolejšová

Petra Dolejšová

advokátka, která se specializuje na právo v oblasti e-commerce, marketingu a ochranu osobních údajů. Často a ráda předává své know how na školeních, ze kterých vynechává paragrafy, na jejich místo sází příklady z praxe, lehkost a vtip. Hledá cesty, kudy jít, ne důvody, proč se zastavit. Boří mýty o nudných právnících. Za svou praxi proškolila pres 12 tisíc marketérů, PR mágů a začínajících i zkušených podnikatelů. Více na www.petradolejsova.cz.

Kurzy:
Právo v PR a na sociálních sítích - prakticky a bez paragrafů

Mgr. Martina Topinková, Ph.D.

Mgr. Martina Topinková, Ph.D.

Fotoeditorka ČTK, novinářka, spisovatelka, moderátorka podcastů. Martina se fotkami odborně zabývá přes deset let, na žurnalistice na Univerzitě Karlově si už při bakalářském studiu vybrala specializaci tisk a fotografie. Fotografii se věnovala i ve své disertační práci, konkrétně ji zajímaly emoce ve fotožurnalistice. Pracovala v různých médiích od Mladé fronty DNES a iDNES.cz přes Český rozhlas, nyní pracuje ve fotoredakci ČTK. Kromě fotek miluje psaní, maluje, má ráda marokánky a dobré pivo.

Kurzy:
Kurz fotoeditace: Ty nejlepší fotky na web i do prezentace

Jiří Bulan

Jiří Bulan

Jiří Bulan je konzultant a publicista v oboru digitalizace a bezpečnosti. Zaměřuje se digitální identitu, sociální sítě a kryptografické čipy. Tweetuje, podcastuje a běhá pro radost. Více o něm na jiribulan.cz/bio.

Kurzy:
Jak na Twitter: Oslovte svět v 280 znacích

PhDr. Václav Bálek

PhDr. Václav Bálek

Václav Bálek je bývalý novinář, který se více než 24 let pohybuje v oblasti public relations a marketingové komunikace. Má zkušenost s interní i externí komunikací, sponzoringem, eventovou produkcí, ale také krizovou komunikací. Přes dvě desítky let strávil ve velkých korporacích, kde mj. zastával i roli mluvčího. Mezi jeho poslední zkušenosti patří 11leté vedení týmu externí a interní komunikace pojišťovny Allianz. V roce 2019 se stal nejlepším mluvčím České republiky v soukromém sektoru. V současnosti pracuje jako komunikační profesionál, mediální konzultant a trenér mediálních dovedností.

Kurzy:
Komunikační dovednosti v praxi

Mgr. Judita Matyášová

Mgr. Judita Matyášová

Vystudovala žurnalistiku na Literární akademii Josefa Škvoreckého a Soudobé dějiny na Univerzitě Karlově v Praze. Od roku 2003 pravidelně publikuje v celostátních médiích, např. v Lidových novinách, na webu Reportér, v týdeníku Vlasta a v měsíčníku Glanc. Píše především o kultuře, historii a cestování. Od roku 2010 organizuje individuální i skupinová školení Jak se dostat do médií, kde vysvětluje, co novináře spolehlivě odradí a čím je naopak můžete zaujmout. Vede také individuální konzultace, kde radí, jak efektivně propagovat inspirativní příběhy v celostátních médiích. Více informací o lektorce: www.juditamatyasova.cz.

Kurzy:
Mediální propagace obce, města, regionu - restart turistiky nejen po covidu

Vladimír Kořen

Vladimír Kořen

Vystudovaný novinář a politolog, moderátor České televize, bývalý starosta a současný učitel přírodopisu. Čtvrt století v televizi veřejné služby a jedno desetiletí v pozici starosty města s rozpočtem tři čtvrtě miliardy korun znamená obrovskou řadu zkušeností, znalostí a vědomostí. Krizové řízení, vedení projektů, komunikace s médii, popularizace vědy a 365 vyhraných šachových partií – to vše má za sebou a o to vše se s vámi podělí.

Kurzy:
Zázraky před kamerou aneb Mediální trénink s profesionálem

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1