S kamerou a mikrofonem se v 21. století dostane do kontaktu prakticky každý. Nikdo ale nestojí o ostudu před miliony lidí. Příjemné, obsahově přesné a srozumitelné sdělení je umění, které se dá nacvičit. Mediální trénink před kamerou vás provede řadou komunikačních situací, do kterých se veřejně exponovaní lidé mohou dostat. Připravíme vás na setkání s novináři, dokumentaristy, tvůrci obsahu na sociálních sítích i televizními moderátory. Naučíme vás sebevědomě vystupovat před kamerou, a to i v případě tlaku nepříjemných otázek. Spolu se zkušenými televizními tvůrci získáte základní teoretickou i praktickou průpravu před vaším televizním vystoupením.

V kurzu neočekávejte rady, jak maskovat pravdu/lež či lakovat věci na růžovo. Nenaučíme vás ani cesty, jak lehce pokořit ostatní v debatě. Otázky novinářů dřív nebo později stejně odhalí lež či úskok. Chceme vás teoreticky i prakticky připravit na televizní vystoupení tak, aby pro vás nebylo noční můrou.

Obsah kurzu

Kurzem se budou prolínat teoretické a praktické pasáže. Čeká vás řada přímých vystoupení, testů, cvičení, hodnocení. Vše s cílem připravit vás na široké spektrum situací před kamerou. Seznámíte se s častými chybami i triky, které utlumí nervozitu.

Cena

9000 Kč 10890 Kč vč. DPH

Kde

Kurz se koná ve studiu Akademie ČTK, v budově ČTK na adrese Opletalova 5–7 Praha 1.

Kdy

Kurz je jednodenní. V době od 9 do 15 h. Od 12:00 do 13:00 je pauza na oběd, který je v ceně kurzu.

Termín: bude upřesněn

Storno podmínky: Pokud se z jakéhokoli důvodu nebudete moci školení zúčastnit, dejte nám to prosím vědět nejpozději tři dny předem a my vám vrátíme vaši platbu nebo vás přesuneme na jiný termín. Později už to bohužel nebude možné.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

Vladimír Kořen

Vladimír Kořen

Vystudovaný novinář a politolog, moderátor České televize, bývalý starosta a současný učitel přírodopisu. Čtvrt století v televizi veřejné služby a jedno desetiletí v pozici starosty města s rozpočtem tři čtvrtě miliardy korun znamená obrovskou řadu zkušeností, znalostí a vědomostí. Krizové řízení, vedení projektů, komunikace s médii, popularizace vědy a 365 vyhraných šachových partií – to vše má za sebou a o to vše se s vámi podělí.

Program

Jednotlivé bloky se budou věnovat následujícím okruhům:
  • seznámení s cíli a způsoby práce jednotlivých audiovizuálních tvůrců (redakční práce, zkratka, střih, informační konkurence, právní souvislosti)
  • příprava sdělení z obsahové, jazykové a formální stránky (divácká skupina a její očekávání)
  • vnitřní nastavení (jak setřást nervozitu, udržení komunikační pozornosti)
  • příjemná mluva (posazení hlasu, artikulace, dýchání, frázování, plynulost)
  • tvoříme obraz (jak se upravit, oblečení, prostředí, práce se světlem)
  • neverbální komunikace (klidný obličej, ruce, sezení)
  • komunikační situace (běžný rozhovor, rozhovor ve studiu, polemika, televizní projev, samostatná tvorba audiovizuálního obsahu na sociálních sítích)
  • kritické situace (mediální zájem, nahrávání mobilem, nevědomý záznam, polemické triky)
  • reflexe televizního vystoupení či příspěvku na sociálních sítích

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1