Všem, kdo mají zájem hlouběji proniknout do světa novinářské, dokumentární i výtvarné fotografie a nespokojí se s pouhým všedním záznamem reality, je určen jednodenní workshop s předním českým fotoreportérem a nositelem mnoha prestižních ocenění Romanem Vondroušem. Kurz je určen zejména těm, kdo chtějí skrz hledáček fotoaparátu kreativně vidět své okolí - amatérským příznivcům fotografie, zájemcům o studium na uměleckých a fotografických školách, ale i tiskovým mluvčím, PR manažerům či tvůrcům webového obsahu.

Cena

4500 Kč 5445 Kč vč. DPH

Kde

Kurz se koná v budově ČTK na adrese Opletalova 5–7 Praha 1 a v terénu

Kdy

V době od 9:00 do 15:00, od 12:00 do 13:00 je pauza na oběd.

Termín: bude upřesněn

Storno podmínky: Pokud se z jakéhokoli důvodu nebudete moci školení zúčastnit, dejte nám to prosím vědět nejpozději tři dny předem a my vám vrátíme vaši platbu nebo vás přesuneme na jiný termín. Později už to bohužel nebude možné.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

MgA. Roman Vondrouš

MgA. Roman Vondrouš

Rodák z Pardubic, absolvent Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, kde v současnosti také přednáší. V roce 2013 získal první cenu v kategorii Sport v prestižní fotografické soutěži World Press Photo a v letech 2016, 2017 a 2021 byl oceněn v jedné z dalších významných světových žurnalistických fotosoutěží Pictures of the Year International. V soutěži Czech Press Photo je držitelem více než dvou desítek ocenění, včetně Titulu Fotografie roku. Fotoreportérem ČTK je od roku 2005; věnuje se agenturnímu fotozpravodajství i vlastní tvorbě. Fotografoval na letních i zimních olympijských hrách: 2008 – Peking, 2010 – Vancouver, 2014 – Soči. Více na romanvondrous.cz.

Program

Dopoledne úvod a představení tvorby a způsob práce Romana Vondrouše.

Účastníci kurzu si mohou přinést výběr svých zhruba pěti nejlepších fotografií, případně jeden až dva tematické cykly, nad kterými se bude debatovat.

Odpoledne bude na programu workshop v centru Prahy – fotografování v prostranství piazzety Národního divadla nebo na jiném místě – a vyhodnocení pořízených snímků.

Účastníci si na workshop přinesou vlastní fotoaparát.

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1