To je nuda … Musí toto být skutečně reakce čtenáře ekonomických a finančních zpráv — ať už jde o novináře, který dostal tiskovou zprávu z korporace, anebo o čtenáře titulků a zpráv v médiích? Určitě ne!

Tento jednodenní interaktivní kurz vám ukáže, jak psát jednoduše a poutavě o komplexních ekonomických a finančních událostech a trendech. Vyslechnete praktické tipy, jak ve změti čísel v tabulkách výkazů zisků a ztrát či předlouhé akademické studii najít zajímavá témata. Při interaktivních cvičeních během závěrečného workshopu se naučíte reagovat na nenadálé zvraty na burzách, měnových trzích a v počínání ekonomických aktérů.

Komu je kurz určen

- PR specialistům pracujících pro finanční i nefinanční korporace, ať už přímo či přes PR agenturu
- manažerům a analytikům v bankách, průmyslových podnicích i ve veřejných institucích
- zkušeným novinářům i novinářským elévům, kteří se chtějí zbavit ostychu psát o ekonomických a finančních tématech
- studentům a všem ostatním, kteří si chtějí osvojit sadu praktických tipů a triků, jak na psaní zpráv o ekonomice, byznysu a financích

Cena

4356 Kč 3600 Kč bez DPH

Kde

Kurz se koná v budově ČTK na adrese Opletalova 5–7 Praha 1.

Kdy

Kurz je jednodenní. V době od 9 do 15 h. Od 12 do 13 h je přestávka na oběd, který je v ceně kurzu.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

Marek Petruš

Marek Petruš

Zpravodajství a komunikaci na ekonomická a finanční témata se věnuje dlouhodobě a systematicky. Začínal jako ekonomický redaktor ČTK, dopisoval pro deník The Wall Street Journal, pracoval jako korespondent agentury Reuters. Přes šest let řídil komunikaci České národní banky, kde radil dvěma jejím guvernérům i členům její bankovní rady. V posledních letech pracoval jako poradce pro komunikaci o ekonomické a měnové politice ve více než desítce centrálních bank ve východní Evropě, střední Asii a Africe. Nadále působí jako konzultant a spolupracuje s londýnskou organizací Central Banking na školicích programech pro centrální bankéře a s pražským Institutem pro ekonomické vzdělávání na zvyšování povědomí o Ekonomické olympiádě a na jejím rozšíření do dalších zemí v Evropě a ve světě. Profil na LinkedIn.

Program

 • Trocha teorie:
  - Obecné zásady mediálního vyprávění o ekonomice, byznysu a financích
 • Zaběhnutá praxe:
  - Na co nezapomínat a jak psát jasně, jednoduše a srozumitelně o komplexních tématech
 • Praktické tipy a triky:
  - Jak se prokousat korporátním či akademickým slangem a najít skutečnou “zprávu”? Musí zpráva o výsledcích firmy být jen o zisku/ztrátě a výnosech?
  - Jak nedělat chyby a vyhnout se zavádějícím interpretacím ekonomických promluv a čísel?
  - Jaký význam mají mezi ekonomickými novináři termíny “embargo”, “lock-up” nebo “blackout”?
 • Interaktivní workshop:
  - Praktická cvičení dle případové studie o fiktivní zemi a firmách — psaní pod tlakem konkurenčních médií a vývoje finančních trhů a samotných událostí.

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1