Jste manažeři, analytici, novináři nebo PR specialisté a denně se prokousáváte odbornými, ekonomickými nebo finančními, texty? Pracujete v korporaci, v instituci nebo v úřadě a šéfové, kolegové po vás chtějí přehledné shrnutí ze studie o desítkách stran, aby je stihli přečíst za pár minut cestou na jednání? Zápasíte s tím, jak vystihnout to podstatné a zajímavé a ve zhutněné podobě to jednoduše a srozumitelně podat?

Tak tento kurz je právě pro vás.

Psát o ekonomice a financích se někteří ostýchají, jiné to nudí. Ostych je zbytečný. A nuda už vůbec není namístě. Vždyť v ekonomice jde o prosperitu a pracovní místa a ve financích proudí milióny a miliardy.

Najít poutavý příběh i ve zdánlivě nezáživné ekonomické studii nebo vytáhnout z mnohastránkového dokumentu o financích zajímavé shrnutí toho podstatného na dvě minuty čtení není zas tak velká věda. I vysoce odborné texty lze převést do srozumitelného jazyka a i o komplexních ekonomických a finančních tématech můžete psát stručně a s přehledem.

V jednodenním interaktivním kurzu vám dáme velmi praktický návod, jak na to. Dáme vám tipy a ukážeme různé triky, jak ve změti čísel ve finančních výkazech najít zajímavé téma a skutečnou “zprávu” anebo jak z předlouhé akademické studie vzít to hlavní a třeba to zpracovat jako aktualitu.

Při interaktivních cvičeních dle případové studie se během závěrečného workshopu rovnou naučíte psát pod tlakem ekonomických událostí a vývoje finančních trhů.

Komu je kurz určen

 • manažerům a analytikům a vlastně všem pracovníkům v bankách, průmyslových podnicích i ve veřejných institucích, kteří by rádi uměli jednoduše psát o odborných a složitých tématech z ekonomiky a financí
 • PR specialistům pracujícím pro finanční i nefinanční korporace, ať už přímo či přes PR agenturu
 • zkušeným novinářům i novinářským elévům, kteří se chtějí zbavit ostychu psát o ekonomických a finančních tématech
 • studentům a všem ostatním, kdo si chtějí osvojit sadu praktických tipů a triků, jak na psaní zpráv o ekonomice, byznysu a financích

Cena

4500 Kč 5445 Kč vč. DPH

Kde

Kurz se koná v budově ČTK na adrese Opletalova 5–7 Praha 1.

Kdy

Kurz je jednodenní. V době od 9 do 15 h. Od 12 do 13 h je přestávka na oběd, který je v ceně kurzu.

Termín: bude upřesněn

Storno podmínky: Pokud se z jakéhokoli důvodu nebudete moci školení zúčastnit, dejte nám to prosím vědět nejpozději tři dny předem a my vám vrátíme vaši platbu nebo vás přesuneme na jiný termín. Později už to bohužel nebude možné.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

Marek Petruš

Marek Petruš

Zpravodajství a komunikaci na ekonomická a finanční témata se věnuje dlouhodobě a systematicky. Začínal jako ekonomický redaktor ČTK, dopisoval pro deník The Wall Street Journal, pracoval jako korespondent agentury Reuters. Přes šest let řídil komunikaci České národní banky, kde radil dvěma jejím guvernérům i členům její bankovní rady a rozvíjel program ekonomického a finančního vzdělávání. V posledních letech pracoval jako poradce pro komunikaci o ekonomické a měnové politice ve více než desítce centrálních bank ve východní Evropě, střední Asii a Africe. Působí ve společnosti Bubenik Partners, přední české firmě zabývající se manažerským poradenstvím, a spolupracuje s londýnskou organizací Central Banking na školicích programech pro centrální bankéře. Profil na LinkedIn.

Program

 • Trocha teorie: Obecné zásady vyprávění o ekonomice, byznysu a financích
 • Zaběhnutá praxe: Na co nezapomínat a jak psát jasně, srozumitelně a s přehledem o komplexních tématech
 • Praktické tipy a triky:
  - Jak se prokousat korporátním či akademickým slangem a najít poutavý "příběh" nebo skutečnou “zprávu”?
  - Jak nedělat chyby a vyhnout se zavádějícím interpretacím ekonomického žargonu a finančních přehledů?
 • Interaktivní workshop:
  - Praktická cvičení dle případové studie o fiktivní zemi a firmě — simulace psaní pod tlakem ekonomických událostí a vývoje finančních trhů.

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1