Titulek čte podle průzkumů osm lidí z deseti. To, co je pod ním, jen dva lidé z deseti. Pokud nepochopíte, proč je titulek důležitý, nedokážete jej dobře zformulovat. Špatným titulkem čtenáře ztratíte. A všechno to, co následuje za titulkem, jste psali zbytečně. Špatným titulkem můžete nejenom přijít o čtenáře, ale i zmařit celou nákladnou kampaň na propagaci svého produktu.

Titulek nelze psát zbrkle. Vyžaduje svůj čas. Musíte si s ním vyhrát. Promýšlet, vyhazovat, přehazovat, kombinovat. Záleží na každém slově. Záleží i na počtu slov. Když se pustíte do souboje s titulkem, svádíte o svého čtenáře nebo zákazníka rozhodující bitvu. Právě tady ji můžete vyhrát, nebo prohrát.

Napsat dobrý titulek vyžaduje určité dovednosti. Především umět se vyjadřovat. Bez slovního plevelu. Dobrý ladí, špatný vadí. Akademie ČTK vás naučí na titulky vyzrát.

Komu je kurz určen:

- pracovníkům PR oddělení
- copywriterům
- blogerům
- začínajícím novinářům
- všem, kdo píšou a publikují texty a chtějí, aby jejich článek začali čtenáři číst

Cena

2000 Kč 2420 Kč vč. DPH

Kde

Kurz se koná ON-LINE v aplikaci Google Meet. Zájemcům stačí dobré připojení k internetu a mobil nebo počítač s mikrofonem. Den před termínem kurzu dostanou pozvánku na on-line místnost.

Kdy

Kurz se koná v době od 9 do 12 h.

Termín: bude upřesněn

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

PhDr. Jiří Chrást

PhDr. Jiří Chrást

Zkušený novinář s téměř třicetiletou praxí, v ČTK prošel nejrůznějšími pozicemi od redaktora až po šéfeditora, jako zahraniční zpravodaj působil mnoho let v Indii a Británii, vzděláním filolog a pedagog, bohatá lektorská činnost, přednáší v češtině a angličtině, ředitel Akademie ČTK.

Program

  • proč je titulek důležitý
  • zásady psaní titulků
  • jazyk
  • co u titulků funguje, co ne
  • příklady dobrých i špatných titulků
  • rozdíly v psaní titulků pro tištěná média a pro web
  • SEO – do jaké míry určuje podobu titulku
  • praktická cvičení, kontrola účinnosti titulků

Po skončení kurzu dostanou jeho účastníci výtah prezentace.

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1