Pro koho

Denně přijde novinářům do ČTK několik stovek tiskových zpráv, zdaleka ne všechny jsou však dobře zpracovány. Řekneme si, jak tiskovou zprávu dobře napsat i jak s novináři efektivně komunikovat.

Rady, tipy, ukázky. Co funguje, co ne.

Celodenní kurz je určen pracovníkům tiskových a marketingových oddělení, kteří se práci s médii věnují na plný úvazek, i těm, kdo ve své profesi občas přicházejí do kontaktu s tiskem. Je vhodný například i pro řídící pracovníky, kteří kromě své hlavní pracovní náplně přebírají odpovědnost za komunikaci s tiskovými agenturami a dalšími médii.

Cena

4500 Kč 5445 Kč vč. DPH

Kde

Kurz se koná v budově ČTK na adrese Opletalova 5–7 Praha 1.

Kdy

Kurz je jednodenní. V době od 9 do 15 h. Od 12 do 13 h je přestávka na občerstvení, které je v ceně kurzu.

Termín: 08.11.2022

Storno podmínky: Pokud se z jakéhokoli důvodu nebudete moci školení zúčastnit, dejte nám to prosím vědět nejpozději tři dny předem a my vám vrátíme vaši platbu nebo vás přesuneme na jiný termín. Později už to bohužel nebude možné.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

PhDr. Jiří Chrást

PhDr. Jiří Chrást

Zkušený novinář s téměř čtyřicetiletou praxí, v ČTK prošel nejrůznějšími pozicemi od redaktora až po šéfeditora, jako zahraniční zpravodaj působil mnoho let v Indii a Británii, vzděláním filolog a pedagog, bohatá lektorská činnost, přednáší v češtině a angličtině, emeritní ředitel Akademie ČTK.

Program

Nahlédnete do kuchyně největší české tiskové agentury, poznáte přímo, jak agentura pracuje s externími zdroji informací.

Získáte další informace o tom, jak napsat tiskovou zprávu, aby byl její účinek maximální a aby se zvýšila pravděpodobnost její publicity.

Dozvíte se více o tom, jak má vypadat struktura zprávy, co v ní nesmí chybět i jak ji formulovat, aby vzbudila pozornost médií.

Workshop bude věnován také tomu, jak agenturní novináři vyhodnocují informace a jak je zpracovávají.

Obsahovou náplň kurzu tvoří názorné prezentace, diskuse, praktická cvičení a jejich vyhodnocení. Užitečné rady a nejrůznější tipy, na co se při psaní tiskových zpráv zaměřit, dostanete v písemné podobě.

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1