Co sdělit e-mailem a na co elektronická korespondence nestačí? Jaká je správná struktura e-mailu? Jak oslovit, co dát do předmětu a jak zakončit elektronický dopis? Co dát do přílohy a co raději napsat do těla zprávy?

To vše se dozvíte na našem novém webináři.

Na konkrétních příkladech si ukážeme základní chyby, kterých se lidé při elektronickém dopisování dopouštějí. Zkusíte si napsat e-mail dle zadání, porovnáme jednotlivé styly dopisů a odhalíme rozdíly. Řekneme si, který typ koresponcence vyžaduje formálnost a kdy můžete být více osobní. Kdy zachovat zprávu stručnou a věcnou a kdy je možné popustit uzdu.

Cena

2500 Kč 3025 Kč vč. DPH

Kde

Kurz se koná ON-LINE v aplikaci Google Meet. Zájemcům stačí telefon nebo počítač s kamerou a mikrofonem a připojení k internetu. Několik dní před termínem konání kurzu dostanou pozvánku na on-line místnost.

Kdy

V době od 9 do 12 h.

Termín: bude upřesněn

Storno podmínky: Pokud se z jakéhokoli důvodu nebudete moci školení zúčastnit, dejte nám to prosím vědět nejpozději tři dny předem a my vám vrátíme vaši platbu nebo vás přesuneme na jiný termín. Později už to bohužel nebude možné.

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektor kurzu

PhDr. Jiří Chrást

PhDr. Jiří Chrást

Zkušený novinář s téměř čtyřicetiletou praxí, v ČTK prošel nejrůznějšími pozicemi od redaktora až po šéfeditora, jako zahraniční zpravodaj působil mnoho let v Indii a Británii, vzděláním filolog a pedagog, bohatá lektorská činnost, přednáší v češtině a angličtině, emeritní ředitel Akademie ČTK.

Program

  • struktura e-mailů
  • oslovení, pozdrav, rozloučení
  • co do předmětu, co do těla
  • kdy psát, co nepsat
  • stylistika e-mailů
  • příklady konkrétních e-mailů, cvičení

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1