Kryptoměny na sebe v posledních týdnech upoutaly velkou pozornost. Počty výstupů v mainstreamových médiích skokově narostly, což s sebou přineslo nepřesnosti a zkreslená fakta ve zveřejněných článcích. Workshop by měl na tyto neduhy upozornit a pomoci novinářům lépe se v problematice kryptoměn orientovat.

Workshop je určený nejen pro novináře, kteří píší o ekonomických tématech a mají ke kryptoměnám blízko, ale také pro nadšence a nováčky, kteří chtějí do problematiky proniknout. Je rozdělený do tří samostatných tematických bloků.

Cena

pro novináře zdarma

Kde

Akademie ČTK, sídlo ČTK, Opletalova 5–7 Praha 1.

Kdy

10:00 až 13:00

Termín: 28.11.2022

Máte zájem o náš kurz?

Přihláška

Lektoři kurzu

Jan Vávra, editor webu E15.cz, pohovoří o chybách a opakujících se nešvarech ve zpravodajství. Na ukázkách představí sporné a problematické citace, které se objevily v českých médiích.

Matt Okša, manažer Binance v České republice, se ve své přednášce bude věnovat adopci kryptoměn ve světě. Následně doporučí literaturu a zpravodajské weby, které lze využít jako zdroj pro psaní článků.

Petr Lukáč: je XIXOIO podvod a dal se čekat pád FTX? Podcaster a bývalý redaktor Hospodářských novin poradí, jak se nenechat napálit zkušeným PR manažerem. V krypto světě se řada projektů tváří jako skvělé, inovativní, přinášející revoluci …Co jsou hlavní signály, které vás varují, že by vše nemuselo být tak růžové?

Program

Program
  • 10:00 - 11:00 Jan Vávra (E15) - Faktické chyby a nesmysly o kryptoměnách ve zpravodajství
  • 11:00 - 12:00 Matt Okša (Binance) - Představení Binance, adopce bitcoinu ve světě a osvědčené zdroje pro psaní článků o kryptoměnách.
  • 12:00 - 13:00 Petr Lukáč (KryptoSpace ex. Hospodářské noviny) - Na co si dát pozor u PR zpráv. Jak rozpoznat varovné signály u 'skvělých' inovativních projektů.

Chcete se zúčastnit?
Potřebujete více informací?

Akademie ČTK

+420 222 098 201
akademie@ctk.cz

Opletalova 5/7
111 44 Praha 1