Olympijské okamžiky - fotogalerie

Olympijské okamžiky - výstava
Slavné i méně známé momenty z historie české a československé účasti na letních i zimních olympijských hrách. Ve fotogalerii najdete všechny fotografie z expozice, stejně jako aktuality z putování výstavy po republice.

Vizuály výstavy Olympijské okamžiky

V Kopřivnici je výstava ČTK součástí projektu Zátopek 100, 4. 3. 2022

Olympijská výstava ČTK ve Vrchlabí připomíná i místní sportovce, 4. 2. 2022

Výstava se přestěhovala do centra Prahy, 5.1.2022

Vernisáž výstavy ČTK zahájila v Brně Multimediální den

Vernisáž a instalace výstavy v Šumperku, 1. 10. 2021

Vernisáž a instalace výstavy v Uherském Hradišti, 8.8.2021

Fotografie z výstavních panelů

Hlavní stránka výstavy

Podcasty a videa

Pro školy

O ČTK

ČTK vzniká 28. 10. 1918, ve stejný den jako samostatné Československo. Nese název Československá tisková kancelář a pod značkou ČTK funguje nepřetržitě dodnes. Je považována za nezastupitelný informační zdroj nejen pro média, která jsou jejími hlavními partnery, ale i pro firmy a státní instituce.

Od roku 1996 je ČTK finančně nezávislá na státu. Nepobírá žádné dotace ani nečerpá finance z jiných veřejných zdrojů. Veškerý provoz financuje pouze ze své obchodní činnosti, z níž také generuje mírný zisk, který investuje do svého rozvoje. Řídí se mottem: Spolehlivost, rychlost, nezávislost.

V současnosti ročně vydává více než 230 000 zpráv, 500 000 fotografií, 10 000 zvukových nahrávek, 1 600 videí a téměř 2 000 infografických materiálů. Zajišťuje přímé videopřenosy pro internetové vydavatele nebo textové průběžné blogy. Vytváří také přehledy očekávaných událostí, profily osobností a událostí, aktualizuje databáze výročí, sportovních soutěží a hospodářských výsledků. O její technické vyspělosti svědčí mimo jiné to, že jako jedna z mála agentur na světě vyvinula vlastní agenturní redakční systém, který si získal i dva klienty v Německu.