Novinky

Stahování fotek a grafů prostřednictvím Infobanky ČTK

19.05.2000

Vzhledem k tomu, že se neustále snažíme vylepšit a doplnit stávající produkty a služby ČTK rádi bychom Vás touto cestou seznámili s novými možnostmi databáze fotografií a infografiky.

Po dalším technickém rozvoji nabízí databáze fotografií a infografiky ČTK svým uživatelům nové možnosti. Nyní je možné prohlížet si obsah databáze ve větším formátu fotografií, takže jsou pro kvalifikovaný výběr čitelnější a další novinkou je možnost si klientem vybranou fotografii stáhnout přímo bez objednávání a posílání e-mailem z fotodokumentace ČTK. Databáze také nabízí denní obrazový i infografický servis s možností bezplatného opakování odběru po dobu 7 dnů zpět a archívní fond historických fotografií a více než 2000 mapek a grafů ve vektorovém formátu. Software databáze fotografií a grafů ČTK automaticky eviduje každé takovéto stažení objektu a jednou měsíčně vytváří soupis všech odebraných fotografií a grafů, který se stává podkladem pro fakturaci.

V elektronické databázi je v současnosti více než 100.000 fotografií, zatímco fotodokumetace disponuje řádově 5 milióny fotografií uložených stále ještě v klasické podobě negativů. Pokud tedy klient nenalezne hledanou archívní fotografii v elektronické databázi, neznamená to, že ji ČTK nemá. V takovém případě je třeba se obrátit telefonicky, faxem či e-mailem na fotodokumentaci, která dotaz ověří v kartotéce.

Další novinky