Novinky

Předsedou Rady ČTK byl dnes zvolen Tomáš Vrba

12.02.2004

Novým předsedou Rady České tiskové kanceláře (ČTK) je Tomáš Vrba. Rada jej zvolila na dnešním zasedání. Vrba vystřídal Pavla Augustu, jemuž roční funkční období předsedy skončilo. Na pozici místopředsedy členové Rady ČTK dnes zvolili Zdeňka Zajíčka.
Rada veřejnoprávní tiskové agentury má mimo jiné za úkol jmenovat a odvolávat generálního ředitele a schvaluje rozpočet agentury.
Vrba je členem rady od března 2002. Vystudoval filozofii a psychologii na Univerzitě Karlově. Je signatářem Charty 77. V 70. a 80. letech byl redaktorem samizdatových knih a časopisů, po roce 1989 šéfredaktorem časopisů Lettre Internationale a Nová přítomnost. Přednáší českou a středoevropskou literaturu na New York University v Praze. Nikdy nebyl členem žádné politické strany.
Vrbu zvolila rada předsedou čtyřmi hlasy ze šesti, Zajíčka místopředsedou pěti hlasy ku jednomu. Dalšími členy Rady ČTK jsou kromě Vrby, Zajíčka a Augusty také Slavěna Broulíková, Martina Mohylová a Václav Vrabec. Členy rady volí Poslanecká sněmovna na pět let.

Další novinky