Novinky

ČTK prodala firmu Čekia společnosti CEE DATA

10.06.2005

PRAHA 10. června (ČTK) - Česká tisková kancelář prodala stoprocentní podíl v České kapitálové informační agentuře (Čekia) společnosti CEE DATA, oznámila dnes ČTK v tiskové zprávě. Čekia je přední tuzemský poskytovatel databází firem a ekonomických informací. ČTK firmu vlastnila od roku 1999, kdy ji koupila od skupiny akcionářů v čele s Burzou cenných papírů Praha.
"ČTK se rozhodla k tomuto kroku v souvislosti se svým dlouhodobým strategickým záměrem soustředit se v budoucnu na svůj hlavní předmět činnosti, kterým je především tvorba kvalitního zpravodajství ze všech oblastí života," uvedl generální ředitel ČTK Milan Stibral. Nový vlastník Čekie a ČTK se dohodli na další úzké spolupráci, zejména v oblasti rozvoje společného produktu Prodata.
CEE DATA patří poradenské společnosti Central European Capital LLC, se kterou Čekia dlouhodobě připravuje žebříček českých firem podle ekonomické přidané hodnoty. Novým společným projektem se letos stalo 1000 největších podniků podle obratu osmi nových členských zemích EU.
Pod novým majitelem by měla Čekia proniknout na zahraniční trhy. "V krátkodobém horizontu bude Čekia upevňovat svoji pozici leadera trhu v poskytování kvalitních a nezávislých firemních informací. Ve střednědobém horizontu bude expandovat na další trhy střední a východní Evropy," oznámil Georg Hotar, generální ředitel CE Capital.

Další novinky