Novinky

ČTK prodala svůj podíl v agentuře Newton Information Technology

05.05.2006

Česká tisková kancelář prodala společnosti Newton Holding svůj padesátiprocentní podíl v agentuře Newton Information Technology, s.r.o. ”ČTK se rozhodla k tomuto kroku v souvislosti se svým dlouhodobým strategickým záměrem soustředit se v budoucnu na svůj hlavní předmět činnosti, kterým je především tvorba kvalitního zpravodajství ze všech oblastí života, ” uvedl generální ředitel ČTK Milan Stibral.

Newton Information Technology se zabývá monitoringem médií a mediálními analýzami. Působí v České republice a na Slovensku a prostřednictvím dceřiné společnosti i v Polsku. Společnost Newton IT byla založena v roce 1995. ČTK v ní vlastnila padesátiprocentní podíl od roku 1997.

Cílem společnosti Newton Holding, která byla doposud druhým největším vlastníkem Newton Information Technology, je posílení pozice společnosti Newton IT v oblasti monitoringu a mediálních analýz ve středoevropském regionu. ČTK a Newton Information Technology se dohodly na pokračování úzké spolupráce.

Staronový jednatel společnosti Newton IT Petr Herian uvedl, že společnost v tomto roce klientům nabídne významné rozšíření služeb a především pak mnoho nových monitorovaných zdrojů.

Další novinky