Novinky

ČTK zahajuje servis zpravodajského videa

03.07.2006

Česká tisková kancelář rozšiřuje svou informační nabídku o zpravodajské video. První červenec byl datem ostrého spuštění služby, která doplňuje multimediální kolekci zpravodajských žánrů se známou značkou největší české tiskové agentury.

Zpravodajské informace mohou nyní odběratelé ČTK získávat v pěti podobách - od roku 1918 agentura vytváří textové zpravodajství, k němuž o šest let později připojila zpravodajskou fotografii. Infografické zpravodajství spustila ČTK v roce 1992 a zvukové v roce 2000. V letošním roce se kromě videa k novým zpravodajským formám připojila i trojrozměrná animovaná grafika a interaktivní infografika ve formátu Macromedia Flash. ČTK se tak stala jednou z mála národních tiskových agentur v Evropě, které nabízejí svým klientům plný rejstřík multimediálních zpravodajských formátů.

Podle vedoucího Redakce videozpravodajství ČTK Ivana Fuksy využívá agentura k tvorbě zpravodajského videa tří hlavních zdrojů. "Vlastními štáby zajišťujeme aktuální zpravodajství z Prahy a okolí, v Praze budeme zpracovávat i regionální aktuality od externích dodavatelů. Videotechnikou je nově vybaveno pět zahraničních odboček ČTK," uvedl Fuksa. Tématicky agenturní videopracoviště rozděluje rovnoměrně své síly mezi zajímavosti, kulturu a politické aktuality.

Nabídka agenturního videozpravodajství je určena analogovým i digitálním televizním stanicím, internetovým zpravodajským serverům a mobilním operátorům v České republice i v zahraničí. Jejich specifickým potřebám odpovídá variabilní technika zpracování.

Další novinky