Novinky

Tiskové agentury se dohodly na sdílení vyspělých technologií

20.11.2007

Praha 19. listopadu (ČTK) - Jedenáct tiskových agentur z Evropy a Spojených států spojilo své síly ve výzkumu a vývoji moderních zpravodajských nástrojů digitální komunikace. Podle informace, která byla dnes zveřejněna v hlavních městech zúčastněných agentur, vznikla v německém Frankfurtu společnost MINDS International, která je výzkumným a rozvojovým centrem zaměřeným na sdílení vyspělých technologií pro šíření agenturního zpravodajství.

Společnost MINDS, jejímž předsedou je šéf německé agentury DPA Malte von Trotha, se chce zaměřit na inovaci mobilních technologií a on-line zpravodajských služeb. Sdružuje tiskové agentury z Belgie, České republiky, Finska, Itálie, Německa, Nizozemska, Norska, Portugalska, Rakouska, Švýcarska a USA. MINDS bude podporovat výměnu zkušeností partnerských agentur a podporovat společnou tvorbu progresivních obchodních postupů a technologických řešení.

V čele nového sdružení tiskových agentur je sbor ředitelů, jehož členy jsou zástupci tiskových kanceláří z Německa, Rakouska, České republiky, Norska a Švýcarska.

Další novinky