Novinky

Bývalý zpravodaj ČTK získal Cenu města Brna

31.01.2008

Brno - Jihomoravská metropole odměnila 11 osobností Cenou města Brna. Udělována je od roku 1993 za mimořádné počiny v různých oborech kulturního a společenského života. Mezi letošními oceněnými je např. starosta Vídně Michael Häupl, literát Antonín Přidal, nebo někdejší mnohaletý zpravodaj ČTK Bohumil Hlaváček.

Na letošní ocenění bylo navrženo celkem 40 osobností. Z nich vybrali zastupitelé ty nejvýznamnější, kteří v úterý převzali ocenění u primátora města Romana Onderky (ČSSD).
Vídeňský primátor byl oceněn za mezinárodní spolupráci rakouské metropole s Brnem. Přidal dostal cenu za spisovatelské, překladatelské i pedagogické působení. Mezi významné osobnosti se zařadila i Eva Tálská, divadelní režisérka a dlouholetá spolupracovnice Divadla Husa na provázku.

Hlaváček byl odměněn za svoji mnohaletou zpravodajskou činnost. Ocenění se dočkal také významný archeolog Vladimír Podborský, který patří k předním specialistům na moravský pravěk. Ocenění také dostala gymnastka Věra Růžičková, která získala v roce 1948 jako členka týmu československých gymnastek na olympiádě zlatou medaili.

Další novinky