Novinky

Výsledky 13. ročníku redakční soutěže O zlaté pero

01.02.2008

V pátek 1. února byly vyhlášeny ceny 13. ročníku soutěže O zlaté pero, kterou tradičně vyhlašuje šéfredaktor ČTK. Od roku 1995 předal reportérům a redaktorům agentury 175 cen, doprovozených finanční odměnou v úhrnné výši 1,9 milionu korun.

První cenu za loňský rok získal pařížský zpravodaj ČTK Pavel Zavadil. Šéfredaktor Petr Holubec to odůvodnil slovy:

"Za to, že téměř každá jeho zpráva je drobné literární dílko, za to, že píše s nevšední lehkostí o politice, ekonomice, kultuře, módě, zábavě i sportu, za to, že za jeho texty, které působí tak jednoduše a jaksi samozřejmě, je skryto mimořádné vzdělání a rozhled, za to, že je reportérem multimediálním, za jeho nekonečnou vstřícnost a milou kolegialitu, za jeho nenápadnou vitalitu a jemný humor, za jeho klidnou profesionalitu, zkrátka za to, že ho všechny vydávací směny považují za ideálního zahraničního zpravodaje."

Mezi fotografy získal hlavní ocenění dlouholetý olomoucký fotoreportér Vladislav Galgonek za to, že za léta působení v agentuře vytvořil řadu fotografií, které patří do zlatého fondu fotobanky ČTK, a za to, že svým vysokým nárokem na estetickou stránku fotoreportáží vytvořil pro celou redakci standard, který se jen stěží překračuje.

Letos podruhé byla vyhlášena cena za video, kterou získala Aneta Christovová za nejvíce pořízených reportáží.

Další novinky