Novinky

V Praze začalo zasedání tiskových agentur z Evropy, USA a Kanady

13.03.2008

Praha 13. března (ČTK) - Dvoudenní zasedání představitelů tiskových agentur z Evropy, USA a Kanady věnované vývoji a společnému využití nových zpravodajských technologií dnes začalo v Praze. Vedoucí představitelé národních a mezinárodních agentur z 15 států se zabývají možnostmi mezinárodní spolupráce při inovaci technických a obchodních nástrojů moderního zpravodajství.

S cílem koordinovat společný postup se tiskové agentury spojily do mezinárodní organizace MINDS International, která vznikla loni v listopadu v německém Frankfurtu nad Mohanem. Její druhé zasedání, jehož hostitelem je nyní Praha, má na programu diskusi o spolupráci při tvorbě a obchodním využití zpravodajského videa, o společných zpravodajských službách při velkých mezinárodních sportovních a politických akcích nebo o tvorbě společného mezinárodního zpravodajského servisu.

“Nová forma agenturní spolupráce umožňuje členům MINDS nejen udržovat kontakt s vyspělými metodami agenturního obchodu, s progresivními technologiemi a moderními redakčními postupy, ale přímo se svou produkcí vstoupit na zahraniční trhy,” řekl ČTK člen sboru ředitelů MINDS Jan Stejskal (ČTK). “Této možnosti využívá i Česká tisková kancelář, která pro své partnery připravila nabídku trojrozměrné interaktivní grafiky jako zpravodajského produktu pro nadcházející evropský fotbalový šampionát,” řekl Stejskal.

Společnost MINDS International se zaměřuje zejména na inovaci mobilních technologií a on-line zpravodajských služeb. Pro členské agentury je MINDS hlavní platformou mezinárodní spolupráce při vývoji zpravodajských služeb v rychle se měnícím prostředí globální komunikace.

Další novinky