Novinky

ČTK ke kritice ze strany Z1

29.01.2009

Několik českých médií citovalo v posledních dnech kritiku generálního ředitele televize Z1 Martina Mrnky na adresu servisu ČTK.

Vedení ČTK bere všechny výhrady i ocenění klientů, a to i bývalých, se vší vážností. Svědčí o tom skutečnost, že se o ně sama aktivně zajímá a právě nyní se koná několikaměsíční zevrubný průzkum názorů klientů ČTK na její servis.

Ke konkrétní kritice jediného případu, kdy se podle mylné domněnky pana ředitele Mrnky ČTK dopustila faktické chyby, se ČTK ve středu vyjádřila na webu Digizone.

Pokud jde o obecné výhrady pana ředitele Mrnky ke kvalitě zpravodajství ČTK, je možno v tuto chvíli konstatovat, že je s nimi osamocený. Jeho názor na servis ČTK nesdílejí zřejmě ani všichni redaktoři televize Z1. I po ukončení smlouvy mezi ČTK a Z1 se někteří nadále připojují do textových zpravodajských databází agentury (Infobanky ČTK) a stahují si nelegálně každý den značné množství zpráv ČTK.

Z1 už řadu měsíců za zpravodajský servis ČTK dluží. Neproplatila zaslané faktury za plnění ČTK od září 2008 do prosince 2008 a zatím ani nereagovala na výzvy ke smírnému urovnání této situace. ČTK přesto věří, že se televize Z1 ze svých nynějších obtíží dostane a že v budoucnu bude možno vztahy mezi našimi firmami vrátit na dřívější úroveň.

Jiří Majstr, náměstek generálního ředitele ČTK pro zpravodajství

Další novinky