Novinky

Cenu Czech Press Photo za zpravodajskou fotografii získal Karel Cudlín

13.10.2014

Porota Czech Press Photo vůbec poprvé udělila cenu ČTK za zpravodajskou fotografii. Získal ji Karel Cudlín za snímek „Majdan Nezaležnosti“, a odnáší si tak poukázku v hodnotě 80.000 Kč na zboží firmy Nikon nebo Canon. Kritéria pro hodnocení byla aktuálnost, pohotovost a výstižnost. Výsledky soutěže dnes porota zveřejnila na tiskové konferenci v Praze.

"Oceněná fotografie symbolicky vyjadřuje dění na Ukrajině, kde stále probíhají boje mezi separatisty a jednotkami ukrajinské armády. Často jsou zde k vidění až absurdní výjevy….,” uvedl šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch.

Hlavní cenu v jubilejním dvacátém ročníku soutěže získal Filip Singer (EPA) za fotografii „Začátek“(Kyjev, Ukrajina, zima 2013). Přehled všech oceněných snímků je zde.

V dalších kategoriích opět bodovali fotografové ČTK: Roman Vondrouš - 1. a 3. místo v kategorii Sport a Michal Kamaryt – 3. místo v kategorii Umění a zábava. Roman Vondrouš si dále odnáší cenu Nikon Sport Awards za výjimečnou fotografii vypjaté sportovní akce. Úspěchy četkařů uzavírá Tomáš Binter s cenou Canon Junior Awards.

Ceny dvacátého ročníku Czech Press Photo budou předány 20. listopadu v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze. Cenu ČTK za zpravodajskou fotografii předá vítězi generální ředitel ČTK Jiří Majstr.

Kontakt pro více informací:
Petr Mlch, šéfredaktor Fotobanky ČTK
mlch@ctk.cz


Další novinky