Novinky

ČTK a komunální a senátní volby

15.10.2018

ČTK má za sebou maraton komunálních voleb a dvou kol voleb do Senátu. Během dvou víkendů, kdy se hlasovalo, věnovala volbám 730 zpráv a 392 headlinů, 102 fleší, 93 profilů, 317 fotografií, 30 infografik a také šest datových vizualizací, 143 audií, 32 videí a sedm videostreamů z volebních štábů politických stran a hlasování prezidenta a premiéra. Výsledkové zpravodajství v prvním kole výrazně zrychlila premiéra automatického generování zpráv – celkem jich bylo přes 200.

Kromě rychlých a přesných výsledků jsme tradičně přinesli bohaté analytické materiály, volební zajímavosti, ohlasy a srovnání – odběratelé se tak například dozvěděli, kdo ze senátorů potřeboval ke zvolení nejvíce hlasů anebo kde mají vůbec nejstaršího zvoleného zastupitele. Zpravodajství o prvním volebním víkendu mělo také podobu liveblogu, který jsme klientům poskytovali od pátku do neděle.

Volebními víkendy zpravodajství samozřejmě nekončí. ČTK sleduje povolební vyjednávání po komunálních volbách – jména nových anebo staronových primátorů doprovázejí profily. Zároveň například vycházejí infografiky s rozložením v zastupitelstvech statutárních měst.

Další novinky