Novinky

PR servis ČTK PROTEXT má za sebou úspěšný rok a dva nové produkty na trhu

10.01.2019

PR servisu ČTK PROTEXT se daří. Na jaře loňského roku začal nabízet klientům z nemediální sféry hned dva nové produkty – PROTEXT Speciál a PROTEXT Video. Oba produkty navýšily jeho obrat do konce roku o téměř tři a půl miliónu korun a činí třetinu příjmů této divize agentury. „To jsou peníze navíc, které ČTK dříve neměla,“ uvedl generální ředitel ČTK Jiří Majstr. „Ale stále to je jen začátek budování silné sekce, která bude odděleně od nezávislého zpravodajského servisu sloužit firmám a institucím šířit povědomí o jejich výrobcích a službách. Stejně jako je tomu u ostatních moderních evropských agentur,“ dodal.

Služby pro nemediální klienty pomáhají agenturám diverzifikovat příjmy a posilovat nezávislost zpravodajství na výkyvech mediálního trhu, který je pro ně dosud většinovým zdrojem příjmů.

PROTEXT Speciál – speciální magazíny, které se věnují jednomu tématu. Po dohodě s klientem připravuje ČTK texty, například rozhovory, představení firmy nebo produktu, statistické přehledy apod., nebo texty či fotografie dodává klient. Dosud vyšlo 14 titulů, například 100 let českého letectví, 100 let českého strojírenství, Ozvěny z Číny (Import Expo 2018), Evropský obranný fond a další. Magazíny vycházejí v tištěné i elektronické verzi s podporou sociálních sítí ČTK a partnerů.

PROTEXT Video - přímý přenos z tiskové konference, veřejného prohlášení, kulatého stolu, představení nového produktu, akce s partnery apod. Videostream běží v reálném čase na zpravodajském serveru ČeskéNoviny.cz a Facebooku ČTK PROTEXT a mohou ho zdarma přebírat všechna média i veřejné webové i facebookové stránky.

PROTEXT Video využívá distribuční sítě ČTK jako klasický PROTEXT ČTK. To znamená, že je součástí zpravodajského servisu ČTK a za příplatek je možnost zveřejnění i na partnerských webech (iDnes.cz, Echo24.cz, Lidovky.cz, E15.cz a Euro.cz).

PR servis ČTK vydal svou první zprávu před 29 lety, tenkrát ještě pod názvem VIS – Veřejná informační služba. Od roku 1999 funguje pod názvem PROTEXT. Od svého vzniku vydal PR servis ČTK přes 27 000 zpráv. V roce 2018 PROTEXT využilo více než 360 českých firem. Službu pravidelně objednává i řada zahraničních agentur, z těch největších např. APA, PRNewswire a BusinessWire.

Další novinky