Novinky

Soutěž o Zlaté pero a Zlaté oko za rok 2018

25.01.2019

Šéfredaktorka ČTK Radka Matesová Marková dnes v pražském Paláci Adria předala ocenění v redakční soutěži O zlaté pero a oko za rok 2018. Zlaté pero za celoživotní dílo obdrželi editor zahraniční redakce Zdeněk Hejduk mimo jiné za neobyčejný přehled o světovém dění a sportovní zpravodaj Jura Pošvář, který za 43 let práce v ČTK napsal více než 50 tisíc zpráv, natočil přes pět tisíc audií a stal se v moravském sportovním světě doslova legendou.

Hlavní cenu získal bruselský zpravodaj ČTK Jakub Dospiva. První cenu v soutěži Zlaté oko obdržel královéhradecký fotoreportér David Taneček a první cenu v soutěži Zlaté pero zpravodaj centrální redakce Karel Čapek a ústecká zpravodajka Radka Fialová. Druhou cenu získali za zpravodajství ze zimní olympiády v Pchjongčchangu reportéři sportovní redakce Radek Smekal a Robert Tesař a fotoreportér Michal Kamaryt.

Třetí cenu obdržela redaktorka exportní redakce Magdalena Řezáčová, ekonomický zpravodaj Radek Doležal a olomoucká zpravodajka Alena Horáková. Zlaté oko v kategorii Talent roku převzal fotoreportér Ondřej Deml. Čestné uznání obdrželi fotoeditor Radim Jičínský a ekonomičtí redaktoři zahraniční redakce Irena Lukešová a Petr Mahdal.

Za to, že se během mimořádně krátké doby naučil psát výsledkové volební zpravodajství, za stoprocentní přesnost a bezkonkurenční rychlost ve zpracování dat statistického úřadu do podoby agenturních zpráv, za to, že se díky němu uvolnily ruce spoustě reportérů a redaktorů, kteří se na volebním zpravodajství podílejí, a v neposlední řadě za to, že ČTK udělal nebývalou reklamu, díky níž je stoletá Četka vnímána doma i v zahraničí jako neustále inovativní médium, získal cenu Objev roku výsledkový automat RUR, který loni ČTK poprvé nasadila do ostrého provozu při senátních a regionálních volbách.

Další novinky