Novinky

Šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch vyhrál obří slalom na světovém setkání lyžujících novinářů

27.03.2019

Šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch vybojoval zlatou medaili v obřím slalomu na světovém setkání Mezinárodního ski klubu novinářů (SCIJ) ve francouzských Alpách. Na sjezdovce ve středisku Praz-sur-Arly byl nejrychlejší v kategorii juniorů (do 45 let) a zároveň dosáhl nejlepšího času napříč všemi věkovými kategoriemi.

Petr, který je předsedou Ski klubu novinářů ČR, prodloužil „šňůru“ svých medailových umístění v obřím slalomu již čtvrtý rok v řadě. Loni v bulharském Pamporovu vybojoval stříbro, v předcházejících dvou ročnících byl na stupni nejvyšším.

Na letošním setkání SCIJ reprezentuje ČTK také šéfredaktorka zpravodajství Radka Matesová Marková, která skončila v obřím slalomu v kategorii seniorek na osmém místě. Oba čeká ještě závod v běhu na lyžích na trati v Les Saisies. Výsledky obou závodů se započítají do kombinace.

Český ski klub novinářů je jedním z více než 30 národních klubů z celého světa sdružených v Mezinárodním ski klubu novinářů, jehož historie sahá až do 50. let minulého století. V ČTK má tradičně silnou členskou základnu.

Další novinky