Novinky

Cyklus debat Studenti versus.. pokračoval s Martinem Veselovským

28.03.2019

Cyklus debaty studentů s novináři pokračoval ve středu 27.3. na pražských Vinohradech s předním televizním a rozhlasovým moderátorem Martinem Veselovským. V prostorách How2base HALL se sešlo přes 50 studentů středních a vysokých škol. Podle dotazů bylo vidět, jak dobře se na hosta připravili, jak dobře znají jeho pořady. A zajímalo je leccos – jestli by měl mít novinář vysokou školu, jak se připravuje na interview, jestli si před rozhovorem s politiky povídá nebo jestli chtěl někdy z rozhovoru utéct.

„Co je nejlepší a nejhorší na vaší práci? “

"Nejlepší bylo, když přišel strejc v teplákách, začal mi hned tykat, mluvil hrozně sprostě, ale čišela z něj energie a dobrá nálada. Byl to trumpetista Laco Déczi. Tak to jsem si říkal, že to hlavně nesmím zkazit. Že se ani nemusím moc ptát, jen si to užít,“ vzpomínal Veselovský.

"Nejhorší je, když mi přijde host, který je jako vysavač. Vysaje z vás energii a ještě o tom, co by měl vysvětlit, blekotá tak, že si říkám: proboha, vždyť já bych to dokázal líp! Už jen z toho, co jsem si o tom načetl!"

Na závěr chtěli studenti od této výrazné osobnosti české mediální scény rady do profesního života. Martin Veselovský se nejprve lehce zachmuřil a pak řekl, že zrovna on se necítí být povolán na to, aby nějaké životní rady rozdával. Studenti se ovšem nedali a jako správní novináři z něj přece jen nějaké to moudro vytáhli.

Děkujeme všem za účast a skvělou atmosféru.

Další novinky