Novinky

Šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch má tři medaile ze světového setkání SCIJ

28.03.2019

Šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch vybojoval dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili na světovém setkání Mezinárodního ski-klubu novinářů (SCIJ), které se konalo ve francouzské lyžařské oblasti Espace Diamant. Po suverénním vítězství v obřím slalomu ve středisku Praz-sur-Arly vybojoval v kategorii juniorů (do 45 let) stříbrnou medaili v běhu na lyžích na olympijské trati v Les Saisies. To mu vyneslo zlatou medaili v kombinaci, kde se sčítá pořadí z obou závodů.

Ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile vylepšil své umístění z loňského světového setkání SCIJ v bulharském Pamporovu, kde vybojoval tři stříbrné medaile. Zároveň je letos jediným medailistou týmu Ski klubu novinářů ČR, jehož je předsedou.

„Závod na běžkách byl náročnější než na sjezdovkách. Jsem rád, že se mi podařilo vklínit mezi slovinské novináře, kteří jsou v posledních letech mými největšími soupeři,“ řekl Petr. Závod na členité a namrzlé trati byl pro mnohé novináře velmi náročný i s ohledem na vysokou nadmořskou výšku (1650 m.n.m.). Spousta z nich závod nedokončila.

Šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková po osmém místě v obřím slalomu skončila na běžkách v kategorii seniorek čtvrtá. „Nebýt dvou pádů, které jsem si zavinila sama, mohlo to být lepší,“ poznamenala.

Letošní zimní setkání SCIJ uspořádal ve francouzských Alpách belgický novinářský ski-klub, šlo už o 66. ročník této akce. Zúčastnilo se jej 130 novinářů z 31 zemí. Během týdenní akce debatovali mimo jiné o budoucnosti žurnalistiky, seznámili se s lyžařskými technologickými novinkami i místní gastronomií. V Les Saisies je potěšilo neformální setkání s nejslavnějším místním rodákem Franckem Piccardem, který v roce 1988 v Calgary vyhrál první olympijský závod v superobřím slalomu.

Další novinky