Novinky

ČTK se zapojí do Týdnů mediálního vzdělávání

07.05.2019

Česká tisková kancelář se letos poprvé ve větší míře zapojí do Týdnů mediálního vzdělávání, které už potřetí v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách pořádá organizace Člověk v tísni. Cílem Týdnů mediálního vzdělávání, které se letos konají od 20. května do 28. června, je posilování mediální gramotnosti žáků a studentů.

“Studentům, kteří vyrůstají v prostředí internetu a sociálních sítí, můžeme nabídnout své dlouholeté zkušenosti s prací s informacemi, s jejich vyhodnocováním i ověřováním. Rádi bychom jim ukázali, jak důležité je spolehlivé a nezávislé zpravodajství,” uvedla šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

Kromě ní se na diskuse se studenty středních škol a žáky vyšších ročníků základních škol chystají další čtyři novináři z ČTK, kteří mají dlouholeté zkušenosti z terénu i s řízením agenturního zpravodajství. Do škol v Praze i v krajích jsou připraveni vyrazit oba šéfeditoři zpravodajství Jan Vavrušák a Zdeněk Fučík, vedoucí zahraniční redakce Stanislav Mundil a vedoucí brněnské redakce ČTK Jan Tomandl.

Školy si po dohodě s organizátory mohou zarezervovat termíny debat na stránkách projektu zde. Stejně tak mohou využít nabídky exkurze do redakcí ČTK v jejím pražském sídle v Opletalově 5.

Další novinky