Novinky

Studenti si na Letní škole ČTK už potřetí vyzkoušeli práci novináře

26.07.2019

ČTK už potřetí ve své letní škole v uplynulém týdnu nabídla studentům možnost vyzkoušet si práci v médiích.

Dvanáctka účastníků, studentů domácích i zahraničních vysokých škol, se během intenzivních kurzů v prostorách Akademie ČTK setkala s agenturními novináři. O svojí práci si s nimi povídal například fotoreportér ČTK, držitel ceny World Press Photo Roman Vondrouš nebo bruselský zpravodaj agentury Jakub Dospiva, který se letos po šesti letech vrací zpátky do pražské redakce.

Setkání s ním bylo také součástí diskusního cyklu Studenti versus. ČTK ho pořádá ve spolupráci se serverem MladýPodnikatel.cz Předchozích diskusí se zúčastnili například Daniel Stach, Martin Veselovský nebo Jaroslav Kmenta. Debatu s Jakubem Dospivou moderovala loňská účastnice Letní školy ČTK Klára Dedková.

Studenti také zamířili do jednotlivých redakcí ČTK – centrální, zahraniční či sportovní. S některými z nich se agentura dohodla na další spolupráci. „Úroveň letošních účastníků byla velmi vysoká. Bylo vidět, že vedle orientace v domácím i světovém dění si dobře rozumí i s češtinou, což dnes ne vždy bývá obvyklé i u zkušenějších novinářů,“ řekl šéfeditor ČTK Zdeněk Fučík.

Letošní Letní škola ČTK bude pokračovat na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Agentura tam pořádá pětidenní novinářské workshopy, které povedou šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková a šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch.

Další novinky