Novinky

Tucet účastníků LFŠ se učilo novinařinu na workshopu ČTK

05.08.2019

Základy zpravodajství a fotožurnalistiky se minulý týden na Letní filmové škole v Uherské Hradišti učilo 12 účastníků speciálního kurzu pod vedením šéfredaktorů ČTK. Pětidenní workshop skončil v pátek 2. srpna. Jeho účastníci si kromě novinářských zkušeností z terénu a redakčních porad odvezli domů i společné foto s vedením festivalu a Filmových listů, které od pondělí do pátku zásobovali svými texty a fotkami.

“Kurz jsme pojali maximálně prakticky, a tak už od prvního dne chodili naši noví kolegové do terénu a pro festivalové Filmové listy mapovali zejména aktuality z odborného a doprovodného programu. A poprali se s tím skvěle - od prvního dne jsme fungovali jako malá festivalová Četka,” řekla šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková, která workshop vedla společně s šéfredaktorem Fotobanky ČTK Petrem Mlchem.

Jejich “svěřenci” za pět dní dodali pro Filmové listy a webové Novinky z LFŠ celkem 30 textů a 40 fotoreportáží. Výběr z 355 fotografií festivalových “Četkařů” se stal součástí fotogalerie letošního ročníku LFŠ, která byla kromě internetu každý den k vidění i před projekcemi filmů.

ČTK byla letos poprvé mezi hlavními mediálními partnery LFŠ, která je druhým největším filmovým festivalem v zemi. Tento rok se na ni akreditovalo přes 5400 návštěvníků, což je o 300 více než loni. V rámci balíčků se prodalo dalších 4800 vstupenek.

Kromě novinářského workshopu ČTK na festival přivezla premiérovou verzi výstavy Okamžiky sametové revoluce a zajistila videostreamy z nejdůležitějších akcí, včetně slavnostního zahájení a zakončení, a zapojila se do debaty Média ve víru času.

“Rádi bychom se na filmovku vrátili i příští rok. Už padly první nápady, čím by mohla ČTK do dalšího ročníku přispět. Spolupráce s vedením festivalu i města byla skvělá, máme na co navázat… a na co se těšit,” řekl šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch.

Další novinky