Novinky

Novým zpravodajem ČTK v Bruselu bude Petr Kupec

26.08.2019

Česká tisková kancelář bude mít od září v Bruselu nového stálého zpravodaje. Jakuba Dospivu, který mapoval zejména dění v evropských institucích a NATO posledních šest let, vystřídá redaktor zahraniční redakce ČTK Petr Kupec.

V národní tiskové agentuře působí Petr Kupec (43) od roku 2012, před nástupem do ČTK prošel redakcemi několika českých médií. Pracoval mimo jiné jako pražský reportér Deníku či zahraniční reportér MF DNES.

Vystudoval žurnalistiku a mediální studia na FSV UK, kromě angličtiny ovládá španělštinu, polštinu a francouzštinu. “Petr je zkušený novinář, který má pro práci v Bruselu vynikající předpoklady,” uvedla šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

Jakub Dospiva se vrátil do Prahy, kde bude od podzimu pracovat jako editor zahraničního zpravodajství ČTK. “Děkuji Kubovi za skvělou práci na jednom z nejnáročnějších agenturních zpravodajských postů. Českým médiím a jejich čtenářům, ale i mnoha institucím, přinášel zasvěcené, spolehlivé a přitom velmi srozumitelné zpravodajství z dění v EU a NATO. Jsem ráda, že z jeho zkušeností budeme moci nově čerpat v rámci editorského týmu,” dodala šéfredaktorka.

ČTK je veřejnoprávní institucí majetkově i hospodářsky oddělenou od státu. Od poloviny 90. let není financována ze státního rozpočtu ani koncesionářských poplatků, veškeré náklady hradí z prodeje zpravodajství. V zahraničí má ČTK v současnosti stálé zpravodaje v Bruselu, Berlíně a Bratislavě, vysílá ale své reportéry pokrývat i důležité aktuality v dalších zemích. Zahraniční zpravodajství dále čerpá ze servisů velkého množství partnerských nadnárodních i národních tiskových agentur, ale i dalších médií.

Další novinky