Novinky

Studenti versus… Tomáš Syrovátka

19.09.2019

Nejen pro fanoušky zelených trávníků chystá Akademie ČTK debatu s bývalým novinářem a současným místopředsedou představenstva fotbalového klubu Slavia Praha Tomášem Syrovátkou. V pokračování debatního cyklu Studenti versus..., který ČTK zahájila letos na jaře spolu s webem MladýPodnikatel.cz, budou mít studenti vysokých a středních škol možnost zeptat se třeba i na to, jak se z investigativního novináře stane manažer a jak se kope za tým, kterým ještě nedávno zmítaly finanční i personální problémy.

Tomáš Syrovátka pracoval 15 let jako redaktor v MF DNES, později přispíval na investigativní web Neovlivni.cz. Jeho hlavní kauzy měly vždy přesah do politiky a byznysu. Před čtyřmi lety přešel na "druhou stranu barikády" - poté, co většinový podíl ve Slavii koupil podnikatel Jiří Šimáně a následně čínská společnost CEFC, začal bojovat v červenobílém slávistickém dresu. Nejprve nastoupil do klubového managementu, věnoval se obchodu, marketingu a komunikaci s fanoušky, dnes už je součástí nejvyššího vedení a jako funkcionář oblétá nejvýznamnější místa fotbalové Evropy. Na konci letošního srpna si užil svou porci slávy na sociálních sítích poté, co ho zachytila televize na losování Ligy mistrů ve švýcarském Nyonu. Když se dozvěděl, že Slavia byla nalosována do „skupiny smrti“ s Barcelonou, Dortmundem a Interem Milán, reagoval na rozdíl od zbývající chladné funkcionářské smetánky emotivní grimasou se zavřenýma očima, nafouklými tváři a úsměvem, jako by chtěl říct: „No to si tedy užijeme!“

Tomáš Syrovátka ví hodně nejen o citlivých státních zakázkách, ale i o tom, jak se zachraňuje sláva tradičního klubu ve fotbalové zemi.

Debata, kterou bude moderovat absolventka Letní školy ČTK Klára Dedková, se uskuteční 9. října od 15:30 v Muzeu Slavia v pražském Edenu (U Slavie 1540/2a, Praha 10, 100 00).

Vstup je zdarma, nutná registrace předem na rsvp@ctk.cz.

Další novinky