Novinky

Studenti versus fotografové ČTK Kateřina Šulová a Roman Vondrouš

18.11.2019

Jak se fotí prezidenti v Bílém domě, Velká pardubické nebo třeba prostitutky? Jak zachytit atmosféru hřbitova nebo padající kapku rosy? A jak uspět v tvrdé konkurenci českých a světových fotoreportérů třeba na fotbalovém mistrovství nebo na politických summitech? Na tyhle i jiné otázky budou v rámci cyklu debat Studenti versus… odpovídat fotoreportéři ČTK, nominanti na cenu Czech Press Photo 2019 Kateřina Šulová a Roman Vondrouš.

Kateřina Šulová je všestranná fotografka, která nejraději fotí pražské hřbitovy a svou černou kočku. V ČTK pracuje od roku 2012. Do letošní soutěže českých novinářských fotografů zaslala portrét operní pěvkyně Soni Červené.

Pardubický rodák Roman Vondrouš je držitel ceny World Press Photo, kterou získal v roce 2013 v kategorii Sport za svou fotosérii z Velké pardubické. Kromě koní a dostihů fotí rád také periferie měst, pražská sídliště nebo třeba lidové zvyky a záliby, třeba masopusty nebo myslivecké hony. Do Četky přišel v roce 2005. Na letošní soutěži Czech Press Photo chce bodovat se sérií snímků Premiér v Bílém domě.

Debata, kterou bude opět moderovat absolventka Letní školy ČTK Klára Dedková, se uskuteční 5. prosince od 15:30 na Fakultě sociálních věd UK, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1 (místnost č. 112).

Vstup pro studenty středních a vysokých škol je zdarma. Vítáni jsou i všichni ostatní fanoušci dobré fotografie. Registrace předem nutná na rsvp@ctk.cz.

Porota prestižní české fotografické soutěže Czech Press Photo letos hodnotí téměř 4000 fotografií od 270 autorů z Česka a Slovenska. Vítězné snímky včetně hlavní ceny Fotografie roku vyhlásí pořadatelé na pražské Staroměstské radnici 22. listopadu 2019, kdy bude také zahájena tradiční výstava oceněných prací. Letošním snímkům dominují témata z české a slovenské politiky. Objevují se v nich demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a také události související s loňskou vraždou slovenského novináře Jána Kuciaka.

Další novinky