Novinky

Fotoreportér ČTK Vondrouš je v trojici nejlepších sportovních fotografů světa

15.01.2020

Do trojice nejlepších sportovních fotografů světa postoupil fotoreportér ČTK Roman Vondrouš. Porotu Mezinárodní asociace sportovních novinářů (AIPS) zaujal pěticí snímků z dostihů. O vítězi se rozhodne 3. února na ceremoniálu v Budapešti.

Do finále kategorie Fotografické portfolio postoupili ještě Sergej Kivrin z Ruska a Adam Pretty z Austrálie. V první desítce byli i sportovní fotografové z Velké Británie, Švýcarska, Německa, Nového Zélandu nebo Libanonu.

Pardubický rodák Vondrouš pravidelně boduje v českých i mezinárodních fotografických soutěžích. Naposledy získal první cenu v kategorii Lidé, o kterých se mluví v soutěži Czech Press Photo. V roce 2013 získal ocenění World Press Photo v kategorii Sport za snímky z Velké pardubické.

AIPS byla založena v roce 1924 během olympijských her v Paříži. V současné době sdružuje asi 9500 sportovních novinářů ze 130 zemí všech kontinentů. Každoročně oceňuje i nejlepšího sportovce a sportovkyni roku. Kromě sportovních fotografů oceňuje i novináře píšící, rozhlasové a televizní.