Novinky

Četkařskou cenu o Zlaté pero vyhrál „brexit tým“ zahraniční redakce, fotografické ocenění Zlaté oko má Vondrouš

24.01.2020

Hlavní cenu soutěže o Zlaté pero ČTK vyhrál „brexit team“ zahraniční redakce ve složení Milada Černíková, Alan Lexa a Jaromír Mrhal. Nejlepším fotografem loňského roku a cenu Zlaté oko získal fotoreportér Roman Vondrouš. Výsledky redakční soutěže vyhlásila dnes na slavnostním večeru v pražském Paláci Adria šéfredaktorka zpravodajství ČTK Radka Matesová Marková.

VIDEO z akce zde.

Trojice redaktorů zahraniční redakce získala cenu za pečlivé a srozumitelné zpravodajství o zdlouhavém vyjednávání na britské i evropské scéně. Vondrouš dostal ocenění především za nápadité a neotřelé snímky a také za to, že se nebojí svůj neotřelý přístup uplatnit ani na tak exponovaných místech jako je Bílý dům, což mu vyneslo cenu Czech Press Photo 2019 v kategorii Lidé, o kterých se mluví.

První cenu mezi píšícími redaktory získala zpravodajka centrální redakce Kateřina Krausová, která se dlouhodobě věnuje sociální oblasti. Mezi fotoreportéry se prosadila a první cenu v kategorii Zlaté oko získala fotografka Kateřina Šulová. Porota ocenila její působivé portréty známých osobností, o čemž svědčí i vítězství v kategorii Portrét loňské soutěže Czech Press Photo.

O druhé místo v kategorii Zlaté pero se podělili brněnský zpravodaj Zdeněk Meitner a redaktorky krimi sekce z centrální redakce Tereza Palečková a Anna Charvátová.

Třetí místo obsadil končící berlínský zpravodaj Martin Weiser a politický zpravodaj centrální redakce Marek Opatrný.

Celočetkařským hlasováním vyhrál novou kategorii Foto roku fotoreportér Michal Krumphanzl se snímkem provazochodkyně nad Prahou.

Čestná uznání získali letos Roman Jireš z centrální redakce a jihlavská zpravodajka Vendula Krausová. Jako Objev roku byly vyhlášeny zpravodajka centrální redakce Jitka Fialková a posila ekonomické sekce anglické redakce Nela Derková.

Další novinky